Reklama

Wszystkie łóżka COVID-owe w szpitalu w Mielcu zajęte. A chorych przybywa

Opublikowano:
Autor:

Wszystkie łóżka COVID-owe w szpitalu w Mielcu zajęte. A chorych przybywa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu jest 51 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Ich obłożenie jest zmienne, ale zazwyczaj wszystkie są zajęte, a zdarzają się sytuacje kiedy konieczna jest czasowa dostawka..

Taką informację przekazała nam dzisiaj (14 października) Aneta Dyka- Urbańska, rzecznik prasowy  Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Tymczasem ze względu na duży przyrost  zakażeń koronawirusem w stosunku do liczby mieszkańców powiatu, od soboty 10 października powiat mielecki jest w najostrzejszej czerwonej strefie sanitarnej. Niestety ostatnie dni  nie zmniejszają liczbę zakażeń, a wręcz ich liczba rośnie. W poprzedni wtorek 6 października w powiecie mieleckim odnotowano 24 przypadki zakażenia na koronawirusa, w miniony wtorek 13 października 37 przypadków. W poprzednią środę 7 października odnotowano 14 przypadków, dziś  14 października 41.

Jeśli liczba zakażonych w powiecie mieleckim nie zacznie spadać miejscowy szpital może się znaleźć w sytuacji bez wyjścia i zacznie odsyłać chorych na koronawirusa do innych placówek.

- Nie wiemy jak będzie się rozwijała sytuacja. Nikt w tej chwili tego nie może przewidzieć – powiedziała nam Aneta Dyka- Urbańska, rzecznik prasowy  szpitala. - Robimy wszystko, by nie odsyłać pacjentów lub by zdarzało się to bardzo rzadko.

W tej chwili w Szpitalu w Mielcu zamknięta jest neurochirurgia i chirurgia, na których przyjęcia planowe są wstrzymane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE