reklama

Wszystkich Świętych: zadbajmy o własne bezpieczeństwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Mielec

Wszystkich Świętych: zadbajmy o własne bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

Mieleccy funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa w tym szczególnym czasie, jaki nadchodzi, czyli dniu Wszystkich Świętych. | foto KPP Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNadchodzi Dzień Wszystkich Świętych, okres, w którym podróżujemy po całym kraju, odwiedzając groby naszych bliskich. Tam pozostajemy w modlitwie, ciszy i spokoju, a także dbamy o miejsca ich spoczynku. Niestety, istnieje ryzyko, że niektórzy mogą próbować wykorzystać ten czas w inny sposób, zakłócając nasz czas zadumy.
reklama

Aby zapewnić, że nic nie zakłóci naszych chwil poświęconych naszym zmarłym w dniu Wszystkich Świętych, przypominamy o kilku istotnych zasadach bezpieczeństwa. Kiedy wychodzimy z domu, upewnijmy się, że nasze mieszkanie lub dom są odpowiednio zabezpieczone. Sprawdźmy, czy zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna, włącznie z tymi w piwnicy i na poddaszu. Zamknijmy również drzwi garażowe, pomieszczenia gospodarcze, a także furtki i bramy na posesji. Jeśli podróżujemy środkami komunikacji publicznej, pamiętajmy, aby nie zostawiać bez opieki naszego bagażu i osobistych przedmiotów w pociągach, autobusach lub na dworcach. Pozostawienie niesamodzielnego bagażu może skusić złodziei i wywołać fałszywy alarm wśród służb mundurowych.

Podczas wizyty na cmentarzu, unikajmy zabierania ze sobą większych sum pieniędzy. Nie będą one nam tam potrzebne, a mogą stać się łupem kieszonkowców. Weźmy tylko tyle gotówki, ile potrzebujemy na zakup zniczy i wiązanek. Kiedy porządkujemy groby i zapalamy znicze, nie zostawiajmy bez opieki torebek, płaszczy czy innych cennych przedmiotów. Starajmy się trzymać pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe w wewnętrznych kieszeniach odzieży, aby utrudnić złodziejowi próbę kradzieży. Jeśli to możliwe, poprośmy kogoś bliskiego lub znajomego, aby towarzyszył nam na cmentarzu, co zwiększy naszą szansę na zachowanie osobistych rzeczy.

W natłoku obowiązków nie zapominajmy również o naszych dzieciach. Podczas odwiedzania grobów spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, ale dzieci mogą nie być zainteresowane naszymi rozmowami i poszukiwać innych zajęć. Dlatego warto wyposażyć małe dzieci w kartkę lub opaskę na ręce z numerem telefonu rodziców, lub opiekunów. Przypomnijmy dzieciom, że w przypadku problemów zawsze mogą prosić o pomoc przedstawicieli służb mundurowych, takich jak policjant, strażnik miejski, strażak lub harcerz - mówi Bernadetta Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

W dużych miastach rozważmy korzystanie z komunikacji publicznej, w tym specjalnych linii "cmentarnych", zamiast własnego samochodu, aby uniknąć problemów z parkowaniem w okolicach cmentarzy. Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni do podróżowania własnym pojazdem, pamiętajmy o dokładnym  jego zamknięciu, w tym zamków drzwi, bagażnika i szyb, przed opuszczeniem go. Nie zostawiajmy też na widoku cennych rzeczy. Podczas dojazdu do cmentarza, zwracajmy uwagę na polecenia funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i innych służb odpowiedzialnych za regulację ruchu. Będą oni dbać o nasze bezpieczeństwo i oferować pomoc. Pamiętajmy jednak, że nasze własne środki ostrożności odgrywają istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama