Reklama

Wspólne ćwiczenia służb nad Jeziorem Tarnobrzeskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu we współpracy z funkcjonariuszami z Tarnobrzega zorganizowali plenerowe spotkanie, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Piknik odbył się nad Jeziorem Tarnobrzeskim i nie był jedyną przygotowaną atrakcją dla osób wypoczywających nad wodą. Plażowicze mogli obejrzeć wspólne ćwiczenia służb ratowniczych z zakresu ratownictwa wodnego.

W czwartek (7 lipca), nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jednym z głównych celów podjętego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczanie wypadków.

W trakcie pikniku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przygotowali stoiska informacyjne, na których mundurowi przekazywali wiele przydatnych informacji dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, dotyczącym zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, quizach edukacyjnych, obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży ochrony kolei, obejrzeć pokazy karate, zobaczyć pokaz udzielania pomocy medycznej, czy wziąć udział w plażowym areobiku. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny patrol konny.

Niecodzienną atrakcją dla uczestników była możliwość obejrzenia ćwiczeń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W manewrach uczestniczyli policjanci, strażacy PSP i OSP, wśród nich nurkowie z SGRWN „ Tarnobrzeg”specjalistyczna grupa sonarowa PSP z Przemyśla, grupa dronowa PSP Przeworsk, WOPR Tarnobrzeg oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Tarnobrzega.

Ćwiczenia rozpoczęły się odprawą, podczas której przedstawione zostały teoretyczne zagadnienia dotyczące współpracy poszczególnych służb w przypadku wystąpienia zagrożenia na terenie Jeziora Tarnobrzeskiego. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb w zakresie prowadzenia działań ratowniczych na akwenach wodnych. Ćwiczenia były również doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa nad wodą.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, ratownicy zaprezentowali zasady zachowania się w przypadku, gdy jesteśmy świadkami sytuacji zagrażającej życiu innych osób nad wodą. Pokazy przy użyciu śmigłowca ratowniczego, obejmowały zasady udzielania pomocy osobie wyciągniętej z wody oraz sposobu zachowania się ze służbami ratowniczymi.

Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą w tym sezonie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy