Reklama

Wrześniowe festyny w gminie Czermin. Atrakcji nie brakowało [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wrześniowe rodzinne festyny w gminie Czermin przyciągnęły wielu mieszkańców. 11 września lato zostało pożegnane na Placu Amfiteatralnym w Czerminie, a 19 września impreza miała miejsce na terenach przy Szkole Podstawowej w Ziempniowie. Obydwa festyny zostały zrealizowane w ramach inicjatywy #Szczepimy się z KGW. Zobacz zdjęcia.

Festyn Rodzinny „Pożegnanie Lata” został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łysakowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie. Natomiast Festyn Rodzinny w Ziempniowie został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ziempniowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie.

Podczas trwania wydarzeń uczestnicy mieli możliwość zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień przeciw COVID-19. Personel medyczny oraz osoby chętne do zaszczepienia mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanej sali.

Podczas wydarzenia odbył się pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego. Punkty informacyjne miały 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Powiatowa Komenda Policji w Mielcu. Sprzęt strażacki prezentowały Ochotnicza Straż Pożarna w Czerminie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łysakowie.

Festyn w Czerminie

Na scenie wystąpili artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie oraz zaproszone zespoły. Uczestników bawiła Mielecka Kapela Podwórkowa. Festyn zakończyła zabawa z DJ.

Ekspozycję i degustację wyrobów lokalnych zapewniły:

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Łysakowie,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Szafranowie,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Ziempniowie,
  • Stowarzyszenie Kobiet w Czerminie „GRACJA”,
  • Stowarzyszenie KGW „OSADA” w Otałęży.
Dla dzieci i młodzieży przygotowano strefę zabaw. Animatorzy przeprowadzili program animacyjny, konkursy, zawody sportowe i zabawy. Podczas wydarzenia dostępna była strefa gastronomiczna.

 

Przed zgromadzoną publicznością wystąpiła Dziewczęca Orkiestra Dęta „Roksolana” z miasta Kremenczuk działająca w Kremenchug Pedagogical College, która została utworzona w 2000 roku przez dyrygenta - Honorowego pracownika kultury Ukrainy - Victora Kvitka. Jako jedyna orkiestra dziewczęca na Ukrainie jest wyjątkowa nie tylko dzięki swojej kompozycji, ale także poprzez połączenie gry na instrumentach dętych z elementami tańca.

W repertuarze „Roksolany” znajduje się wiele współczesnych utworów, klasyków muzyki dętej, utwory jazzowe itp. Zespół bierze udział w marszowych paradach orkiestr dętych na Ukrainie, we Francji, Włoszech czy w Chinach. Jest wielokrotnym laureatem konkursu Wiosna Studentów, Sycylijskiego Festiwalu Karnawałowego we Włoszech oraz Międzynarodowego Festiwalu Gry na Surmie na Ukrainie.

Po Orkiestrze Dętej "Roksolana" sceną zawładną zespoły taneczne z Ukrainy. Narodowy Zespół Choreograficzny "Molodoszczi" z Kijowskiej Akademii Sztuki im. Pawła Czubińskiego to laureat złotych dyplomów i Grand Prix wielu konkursów międzynarodowych (Węgry, Niemcy, Hiszpania, Słowacja i inne). Zespół specjalizuje się w nowoczesnych interpretacjach klasycznych ludowych choreografii. Grupa ma na celu promowanie kultury ukraińskiej poprzez wykorzystanie jej charakterystycznych elementów w swoich występach tanecznych. Dyrektorem zespołu jest choreograf - Tetiana Borisenko.

 

Kijowskie Studio Tańca TanDem to zespół, który specjalizuje się w stylach nowoczesnych z wykorzystaniem elementów tańca ludowego, a także w takich gatunkach jak jazz czy danceholl.

Oba zespoły są zwycięzcami telewizyjnego projektu ZIRKAFEST.

 

Ziempniów

 

Podczas wydarzenia odbył się pokaz sprzętu strażackiego zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ziempniowie.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie - Julia Kurnal, Magdalena Ćwięka, Amelia Słaby - oraz Zespół Pieśni i Tańca "Mali Rzeszowiacy", który działa przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu od 1986 roku i jest bezpośrednim zapleczem dla Zespołu Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" im. Janusza Mejzy.  Zespół zaprezentował kujawiaka, suitę tańców kurpiowskich oraz suitę tańców opolskich.

Festyn w Ziempniowie

Ekspozycję i degustację wyrobów lokalnych zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Ziempniowie. Uczestnicy mogli także skorzystać z małej strefy gastronomicznej.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano strefę zabaw. Animatorzy przeprowadzili program animacyjny, konkursy, zawody sportowe i zabawy. Uczestnicy mogli zobaczyć również stoisko rękodzieła ludowego.

Na festynie obecni byli Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos oraz kierownik Mieleckiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisław Kagan.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy