Reklama

Statuetki Leonardo rozdane [LISTA NAGRODZONYCH, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach XI Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki miała miejsce uroczysta gala wręczenia statuetek Leonardo. Wyróżnienia przyznane zostały w czterech kategoriach. Kto w tym roku zasłużył na uznanie?

Jednym z punktów Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu jest uroczysta gala wręczenia statuetek LEONARDO – patrona Stowarzyszenia Akademii Umiejętności Technicznych w Mielcu. W tym roku statuetki przyznano w czterech kategoriach. Mielecki Talent, Nauka, Przedsiębiorstwo, Społeczna Odpowiedzialność.

Wyróżnienia:

  • Statuetkę w kategorii "Mielecki talent" otrzymała Emilia Wojdyło - złota medalistka Mistrzostw Polski w Modelarstwie Lotniczym i Kosmicznym. 
  • Nauka: dr Włodzimierz Adamski - od 40 lat związany z mieleckim przemysłem lotniczym, wykładowca Politechniki Warszawskiej i Politechniki Rzeszowskiej. 
  • Przedsiębiorstwo: firma NAVITEL - za szybkie opracowanie przydatnych w pandemii sterylizatorów powietrza. 
  • Społeczna odpowiedzialność: Bogdan Ostrowski - wieloletni pracownik PZL Mielec, popularyzator nauki badań i technologii.
Oprócz wyróżnień statuetkami LEONARDO, Zdzisław Nowakowski – pomysłodawca i członek założyciel Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO otrzymał Srebrną Odznakę za Zasługi dla Modelarstwa i Aeroklubu Polskiego.

W tym roku główne przesłanie festiwalu koncentruje się wokół rozbudzania wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, zrozumienia procesów wywołujących zmiany klimatyczne oraz promowania innowacyjnych rozwiązań w kształceniu zawodowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Samorząd powiatowy reprezentowali Stanisław Lonczak - Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Andrzej Bryła - Wicestarosta Powiatu Mieleckiego. Urząd Miejski reprezentował prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy