Reklama

Trwa Mielecki Festiwal Nauki i Techniki [ZDJĘCIA, FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa XI edycja Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Organizatorzy zaplanowali wydarzenia dedykowane dla przedsiębiorstw, uczniów i nauczycieli z przedszkoli oraz szkół z miasta i powiatu mieleckiego. Młodzież z zainteresowaniem bierze udział w ciekawych zajęciach promujących nowoczesne technologie. Zobacz zdjęcia

W tym roku główne przesłanie festiwalu koncentruje się wokół rozbudzania wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, zrozumienia procesów wywołujących zmiany klimatyczne oraz promowania innowacyjnych rozwiązań w kształceniu zawodowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

W organizację festiwalu włączyły się również: Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu oraz mieleccy przedsiębiorcy, którzy zapraszają uczniów pod opieką nauczycieli do odwiedzania mieleckich zakładów pracy znajdujących się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. To bardzo cenna inicjatywa, która na pewno może pomóc uczniom w wyborze ich dalszej ścieżki rozwoju naukowego.

 

Młodzież mieleckich szkół ponadpodstawowych licznie przyszli na pokazowe zajęcia techniczne. Chętni mogli sterować robotami i poznawać najnowsze rozwiązania w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

W ramach 11. Edycji festiwalu zaplanowano wydarzenia dedykowane dla:

 

• przedsiębiorstw, szkół zawodowych oraz centrów kształcenia zawodowego z powiatu mieleckiego oraz z województwa podkarpackiego

• uczniów Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Umiejętności Technicznych Leonardo

• nauczycieli z przedszkoli oraz szkół z miasta i powiatu mieleckiego

Szczegóły i program festiwalu: TUTAJ

 

Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy