Reklama

Wola Mielecka ma nowe boiska sportowe [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: wt, 2 cze 2020 10:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci i młodzież Woli Mieleckiej mogą już korzystać z nowych obiektów sportowych. Inwestycja powstała przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej. To długo wyczekiwana inwestycja zarówno przez uczniów jak i mieszkańców miejscowości.

W trakcie oficjalnego otwarcia 1 czerwca,  Małgorzata Jastrząb, Dyrektor ZS w Woli Mieleckiej stwierdziła, że marzenie związane z budową infrastruktury sportowej stało się faktem. 

- Zaczęliśmy marzyć i planować już 10 lat temu, kiedy w wyniku rozbudowy stadionu sportowego straciliśmy istniejące boiska. Już wtedy zrodził się pomysł przygotowania szkicu, projektu boiska i bieżni, który gdyby nadarzyła się okazja mógłby być zrealizowany. Dzisiaj nasze marzenie się spełniło dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym składam serdeczne i gorące podziękowania - powiedziała dyrektor Małgorzata Jastrząb


W ramach zadania wykonano między innymi: 
 - boisko wielofunkcyjne z nawierzchni syntetycznej do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i piłkę ręczną o wymiarach  30m x 44,5m,
- boisko piłkarskie z nawierzchni syntetycznej o wymiarach 28m x 49m,
- bieżnię lekkoatletyczną o długości 80m,
- skocznię do skoku w dal
- infrastrukturę (piłkochwyty, ławeczki, monitoring). 


- W ten szczególny dzień, pierwszego czerwca, chcielibyśmy przekazać prezent, który jest efektem pracy i ofiarności wszystkich, którzy są dzisiaj z nami oraz tych nieobecnych, którzy bardzo nam pomogli.Chcieliśmy, aby wspólnie powstało coś, co przez wiele lat zaspokajać będzie potrzeby lokalnej społeczności – powiedział w trakcie otwarcia Józef Piątek wójt Gminy Mielec. 

Inwestycja, której łączny koszty wyniósł 1  414 587,85 zł została dofinansowana w kwocie 699 500,00 zł przez Ministerstwo Sportu z funduszy Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

- To ważne wydarzenie, które nie powstało by bez współpracy. Bardzo dziękuję za tą dobrą współpracę z samorządem gminnym, powiatowym i wojewódzkim, z rządem i wieloma ministrami. Chcielibyśmy, aby dzisiaj było tu wiele dzieci, ale obecny czas jest trochę inny. Myślę, że ten obiekt, będzie służył wspaniałym dzieciom jak i młodzieży, których miałem okazję gościć i poznać w Sejmie – przekazał obecny na otwarciu Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP. 

- W imieniu Pana Marszałka Władysława Ortyla gratuluje inwestorom i gospodarzom tak wspaniałego obiektu. Na takie boiska zawsze patrzę z lekką nutą zazdrości. My nie mieliśmy takich wspaniałych obiektów i swoje mecze piłkarskie rozgrywaliśmy w innych warunkach - powiedział Tomasz Leyko, Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. Zbigniew Smołkowicz, Proboszcz Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. 

Otwarcie Obiektów Sportowych przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej na VIDEO:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ten

    Ten obiekt powstał dzięki radnym poprzedniej kadencji, którzy w tym celu zrobili sesję nadzwyczajną. Im należą się podziękowania. Wójt... no cóż szkoda komentować facet lubi bywać na zdjęciach, ale jak widać nie tylko on. Gmina nie wpuszczała ludzi, bo bała się koronawirusa, ale do zdjęć to chętnie ustawiają się bez należytej odległości. Jak to w ż... Rozwiń