Reklama

Wojska Obrony Terytorialnej na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Wojska Obrony Terytorialnej na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 24 listopada, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywał w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Na spotkaniu obecna była reprezentacja mieleckiej Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim kwestii formowania wojsk Obrony Terytorialnej na terenie Podkarpacia.

- Jesteśmy w sytuacji formowania wojsk obrony terytorialnej. Tej wielkiej przemiany, modernizacji, jaką przechodzi polska armia. Zwykle modernizacja armii rozumiana jest jako dostarczanie nowego sprzętu i nabywanie nowych umiejętności jego obsługi. Ale modernizacja armii to także kształtowanie nowej struktury, tej która będzie zdeterminowana do wprowadzenia piątego rodzaju wojsk – powiedział minister Macierewicz.

Minister w trakcie spotkania specjalne podziękowania za zaangażowanie w sprawy obronności kraju złożył na ręce dyrektorów szkół, w których są klasy mundurowe. Słowa uznania za dotychczasową współpracę skierował też do członków organizacji proobronnych.

- Nasza wdzięczność dla organizacji proobronnych jest olbrzymia. Młodzież w nich skupiona dała świadectwo tego, że naród polski, społeczeństwo jest świadome zagrożeń i chce na nie świadomie odpowiedzieć. Że domaga się od państwa polskiego zmiany stosunku do wysiłku zbrojnego, do obrony własnego państwa. To nie do przecenienia co zrobiły organizacje proobronne. To był impuls do tego, aby ta zmiana się mogła zacząć – mówił szef MON.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE