Reklama

Włóczące się psy zagrożeniem dla mieszkańców. Władze gminy apelują o odpowiedzialność

Opublikowano:
Autor:

Włóczące się psy zagrożeniem dla mieszkańców. Władze gminy apelują o odpowiedzialność  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Przecławia wraz z policjantami z Posterunku Policji w Przecławiu, w trosce o większe bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności dzieci uczęszczających do szkół, apeluje do wszystkich właścicieli psów o należytą opiekę nad posiadanymi zwierzętami.

Właściciel bądź opiekun psa ponosi pełną odpowiedzialność za jego przebywanie w przestrzeni publicznej bez nadzoru.

Skutkiem lekkomyślności właścicieli, opiekunów tych zwierząt może być niebezpieczeństwo pogryzienia przypadkowych przechodniów i rowerzystów. Doprowadzić może to również do zagrożenia dla ich zdrowia i życia poprzez możliwe zakażenie chorobą zakaźną (wścieklizną) przenoszoną przez te zwierzęta. Psy biegające poza posesją i bez nadzoru właścicieli mogą doprowadzić również do zdarzeń drogowych - wyjaśnia Urząd Miejski w Przecławiu.

W celu  zapewnienia bezpieczeństwa zobowiązuje się osoby utrzymujące psy do zachowania szczególnych środków ostrożności poprzez odpowiednią opiekę polegającą na stałym dozorze i zabezpieczeniu psa na wybiegu, utrzymywaniu psów w szczelnych boksach lub ogrodzeniach posesji. Każdy właściciel winien posiadać ważne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie.

Przypadki nieprzestrzegania prawnych obowiązków przez osoby utrzymujące psy – powinny być zgłaszane policji celem nałożenia stosownych kar na właścicieli psów za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy