Reklama

Włamywacze grasują

Opublikowano:
Autor:

Włamywacze grasują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu ostatnich dni w powiecie mieleckim doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych. Do przestępstw dochodzi zarówno w miejscowościach na terenie powiatu jak i w samym Mielcu. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie własnego mienia, czujność oraz współpracę z sąsiadami, która pomoże nam uchronić się przed włamaniami.

W weekend doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych w Mielcu, przy ulicy Witosa i Gwoździowskiego oraz w Glinach Wielkich. Łupem złodziei najczęściej pada złota i srebrna biżuteria, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Do włamań dochodzi zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, zwykle w czasie nieobecności domowników.

W związku z tym policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań oraz o rozwagę w kontaktach z obcymi. Policjanci radzą, aby zwracać uwagę na osoby, z którymi się kontaktujemy. Nie zapraszajmy do domu osób przygodnie poznanych czy znajomych naszych znajomych. Zwróćmy uwagę na to, kogo przyprowadzają do domu nasze dzieci. Ich koledzy i koleżanki mogą być także źródłem informacji dla przestępcy.

Włamywacz, wiedzę na temat domu, który próbuje okraść zdobywa przede wszystkim poprzez obserwację, jak też w rozmowach z dziećmi, sąsiadami, czasem z nami samymi. Przed włamaniem złodziej musi mieć orientację jaki rodzaj zabezpieczeń będzie musiał pokonać, czy są blokady przeciwwyważeniowe, czy są zamontowane urządzenia alarmowe, czy w domu jest pies i jak sąsiedzi reagują na ewentualne hałasy.           

Policjanci radzą, aby w miarę możliwości wyposażyć domostwo w odpowiednie zamki oraz nie oddawać kluczy nieznajomym. Dobrze jest też nawiązać kontakt z zaufanymi sąsiadami w celu zapobieżenia ewentualnemu włamaniu. W czasie długotrwałej nieobecności domowników sąsiad może zaświecić światło w mieszkaniu, co z pewnością odstraszy złodzieja.

Jeśli widzisz, że w otoczeniu Twojego domu znajdują się nieznajome osoby, które zachowują się w podejrzany sposób, powiadom o tym dzielnicowego lub Policję za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE