Reklama

Wizjoner z Mielca

Opublikowano:
Autor:

Wizjoner z Mielca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pojechał na studia do Londynu. Tam dostał propozycję napisania pracy dyplomowej, w której miał wymyślić, jak rozwiązać problem zakorkowania wielkich metropolii. Marcin Piątkowski wymyślił JIVR Bike - bezłańcuchowy, składany, inteligentny rower, który produkowany jest na cały świat właśnie tutaj w Mielcu.

JIVR  Bike powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę zmiany w sposobie, jakim poruszamy się po miastach. Obserwując globalne trendy, nie ma wątpliwości, że przyszłość transportu miejskiego tkwi w modelach elektrycznych. Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, ale czy są jedynym rozwiązaniem? Wprawdzie rozwiązują one problem emisji spalin, ale wciąż są to samochody: zajmują dużo miejsca zarówno na drogach, jak i na parkingach, a z problemem braku przestrzeni miejskiej, nie mówiąc już o korkach, boryka się większość metropolii. JIVR | Bike jest rowerem elektrycznym.

Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów jazdy: elektryczny, asystę pedałowania lub manualny. Zasięg baterii to ok. 30 km, co zupełnie wystarcza w przypadku codziennego poruszania się po mieście, a w przypadku, gdy bateria się rozładuje, można pedałować tak, jak w zwykłym rowerze. Rower waży ok. 17 kg i posiada mechanizm składający. - Cały pomysł wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Moim zadaniem podczas studiów było znalezienie problemu społecznego, który jest wart rozwiązania i który można rozwiązać za pomocą rozwiniętej technologii. Pamiętam, jak pierwszy raz przyjechałem do Londynu i jakie tam były wtedy korki. Oczywiście na początku projektu nie było pomysłu na rower. To pierwotnie miał być pojazd. Testowaliśmy wtedy hulajnogi i koła samobalansujące, skutery, motory. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że jedynym rozwiązaniem tego problemu może być właśnie rower. Wyzwaniem dla nas było dodanie rowerowi cech, które sprawią, że nie będzie się on podobał tylko rowerzystom - powiedział nam Marcin Piątkowski. Firma JIVR | Bike swoją centralę ma w Londynie. W Mielcu powstało zaplecze produkcyjne.

Od 2017 roku ruszyła produkcja przemysłowa tego produktu. Marka JIVR ponadto chce uruchomić tutaj swoje Centrum Rozwojowo-Badawcze. Inżynierowie będą pracować nad nowymi produktami, które w myśl ideologii firmy mają ułatwiać życie użytkownikom. Patriotyzm lokalny to niezwykła cecha Marcina Piątkowskiego, który postanowił produkować swój innowacyjny pojazd w Mielcu. Takie działanie zasługuje na tytuł "Mielczanina Roku 2016". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE