Reklama

WIOŚ wiedział o pożarze w Kronospanie w Mielcu. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę w zakładzie.

Opublikowano:
Autor:

WIOŚ wiedział o pożarze w Kronospanie w Mielcu. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę w zakładzie.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie wiedział o pożarze na terenie firmy Kronospan Mielec Sp. z o.o. w Mielcu. Na miejscu pojawili się pracownicy WIOŚ z delegatury w Tarnobrzegu.

- Tego samego dnia, czyli w środę 8 sierpnia inspektorzy WIOŚ w Rzeszowie, Delegatury w Tarnobrzegu udali się na miejsce oraz rozpoczęli kontrolę w Kronospan Mielec Sp. z o.o. w Mielcu. Kontrolę rozpoczęto bez wcześniejszego zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli. Wyniki kontroli będą znane po jej zakończeniu. Ponadto, pracownicy laboratorium WIOŚ w Rzeszowie w dniu 08.08.2018 r. przeprowadzili kontrolne pomiary jakości powietrza w otoczeniu zakładu przy użyciu mobilnych urządzeń pomiarowych. Badanie nie wykazało obecności lotnych związków organicznych, ani innych zanieczyszczeń powietrza na badanym obszarze - poinformowała nas Krystyna Sołek, Podkarpacki Inspektor Ochrony Środowiska. 

zapytaliśmy dodatkowo o której na miejscu byli inspektorzy WIOŚ:

- Z informacji, jakie otrzymał WIOŚ w Rzeszowie wynika, że do zdarzenia w firmie Kronospan Sp. z o.o. w Mielcu doszło ok. godz. 9.20. Inspektor WIOŚ w Rzeszowie, Delegatury w Tarnobrzegu dotarł na miejsce przed godz. 11.00. Pomiary jakości powietrza w otoczeniu zakładu pracownicy laboratorium WIOŚ w Rzeszowie wykonywali w godzinach 12.30 – 13.30. Z uwagi na fakt, iż pożar miał charakter krótkotrwały i pracujące na miejscu jednostki straży pożarnej zdążyły ugasić pożar do godz. 10.00, kontrola oraz badanie jakości powietrza wykonane przez pracowników WIOŚ w Rzeszowie w otoczeniu zakładu miało charakter oceny skutków pożaru - mówi Krystyna Sołek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE