Reklama

Wiktoria z V LO najlepsza na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: V LO w Mielcu

Wiktoria z V LO najlepsza na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Wiktoria Jaszcz wygrała Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka | foto V LO w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktoria Jaszcz – uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zajęła pierwsze miejsce wśród 147 uczestników z 17 podkarpackich szkół podczas XIV edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka organizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Konkurs co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Przez wszystkie edycje uczestniczyło w nim już około 6000 osób. Ze względu na trwającą pandemię konkurs przeprowadzony został w 17 szkołach średnich Podkarpacia w formie zdalnej. 

Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe na platformie MS Teams. Ich zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 30 pytań przygotowanych przez wykładowców WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na odpowiedzi uczniowie mieli tylko 20 minut. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością praw człowieka oraz instytucji zajmujących się ich ochroną. Celem Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka jest popularyzacja problematyki praw człowieka wśród młodych ludzi. Konkurs jest też formą edukacji oraz podnoszenia świadomości państwowej, społecznej i prawnej młodzieży. Kształtuje szacunek dla praw człowieka oraz ukazuje przypadki ich łamania. Dodatkowo ma na celu propagowanie kultury i motywację do przestrzegania praw człowieka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy