Reklama

Dwie Wiktorie z sukcesami w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano: wt, 1 lut 2022 16:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktoria Pleban i Wiktoria Kubat z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim". Dziewczyny odniosły sukces w kategorii drużynowej, a Wiktoria Pleban indywidualnie osiągnęła najlepszy wynik w kraju w eliminacjach do konkursu. Uczennicom pogratulował dyrektor szkoły.

31 stycznia dyrektor ZSB w Mielcu Stanisław Starzyk wręczył uczennicom Wiktorii Pleban i Wiktorii Kubat dyplomy i cenne nagrody za zajęcie III miejsca w kategorii drużynowej w Ogólnopolskim Konkursie Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim. Wiktoria Pleban otrzymała bon do sklepu EMPIK w kwocie 500 zł za najlepszy wynik w całej Polsce w eliminacjach do konkursu. Uczennice otrzymały także albumy, płyty, gry planszowe oraz zaproszenie na Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego do Krakowa.

Wiktoria Pleban z klasy trzeciej technikum  o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu otrzymała tytuł finalistki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim". Uczennica napisała pracę "Inspiracje twórczością Jacka Malczewskiego w utworach Jacka Kaczmarskiego". 

Jury złożone z pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakwalifikowało pracę do ścisłego finału. Wiktoria znalazła się wśród jedenastu najlepszych znawców twórczości  barda Solidarności.  16 grudnia uczennica broniła swoją pracę przed komisją złożoną z pracowników naukowych UJ, uzyskując tytuł finalisty. Sukces reprezentantki mieleckiego technikum jest o tyle większy, że przyszło jej rywalizować z rówieśnikami z liceów o profilu humanistycznym. 

Sukces uczennic z ZSB w Mielcu

Dzień później Wiktoria Pleban i Wiktoria Kubat z klasy III TC wzięły udział w konkursie drużynowym, w którym zajęły III miejsce. Należy podkreślić, że dziewczyny miesiąc rywalizowały, by dostać się do ścisłego finału. Opiekunem naukowym uczennic była polonistka ZSB Jadwiga Stala - Dudek. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy