Reklama

Wiktoria potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Rodzice proszą o pomoc

Opublikowano:
Autor:

Wiktoria potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Rodzice proszą o pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktoria jest pogodną, pełną uśmiechu, 9-letnią dziewczynką. W maju 2018 roku postawiono diagnozę - Mięsak Ewinga. Dziewczynkę czeka długa i kosztowna rehabilitacja, na którą potrzebne są pieniądze. Rodzina prosi o wsparcie.

Wszystko rozpoczęło się od utykania dziewczynki na prawą nóżkę. Rodzice spodziewali się, że jest to spowodowane zabawami. Wiktoria lubiła tańczyć, a wolny czas zwykle spędzała aktywnie. W kolejnych dniach pojawił się bardzo silny ból w kończynie. 24 maja dziewczynka trafiła do szpitala w Jaśle. Po wykonaniu RTG lekarze stwierdzili, że z nóżką jest wszystko w porządku, a rodziców zapewnili, że nie ma powodów do obaw. 

REKLAMA

Po dwóch dobach u Wiktorii pojawił się niedowład kończyn dolnych i zatrzymanie moczu. Rodzice nie uzyskali konkretnej pomocy ze strony szpitala, pojawiła się bezradność. Od razu rozpoczęli poszukiwania innego specjalisty, a 29 maja dziewczynka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na oddział neurologii dziecięcej. Po wstępnych badaniach postawiono dwie diagnozy - Zespół Guillaina-Barrego lub nowotwór. By potwierdzić przypuszczenia przeprowadzono badania magnetyczne rezonansem i postawiono ostateczne rozeznanie - guz kanału kręgowego.

1 czerwca przeprowadzona została operacja usunięcia guza, która przebiegła pomyślnie. Podczas niej został pobrany fragment do badań histopatologicznych. Diagnoza badania okazała się dla całej rodziny przerażająca - nowotwór złośliwy, tzw. Mięsak Ewinga. Dziewczynka nie mogła pogodzić się z sytuacją, w której się znalazła. Obecnie przebywa na odziale onkologii, gdzie jest poddawana chemioterapii i radioterapii, która wiąże się z okropnym bólem i zmęczeniem. Wiktoria cały czas jest cewnikowana i ma niedowład kończyn dolnych, co wiąże się z brakiem możliwości samodzielnego poruszania się. Mimo to, dziewczynka cały czas dzielnie walczy, a rodzice bardzo ją wspierają. 

Wiktorię czeka długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. W związku z tym rodzice proszą o pomoc finansową. Liczy się każda złotówka. 

Pomóc Wiktorii można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1914 pomoc dla Wiktorii Mikosz”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wiktoria:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: “1914 Help for Wiktorii Mikosz”

Aby przekazać 1% podatku dla Wiktorii:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1914 pomoc dla Wiktorii Mikosz"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE