Reklama

Wiemy w jakich firmach są najlepsze zarobki. Jakie jest średnie wynagrodzenie w pow. mieleckim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Wiemy w jakich firmach są najlepsze zarobki. Jakie jest średnie wynagrodzenie w pow. mieleckim - Zdjęcie główne

foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według danych Głównego Urzędu Statystycznego średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej wyniosło w 2019 roku 4920 zł (GUS dane o wynagrodzeniach podaje z dużym poślizgiem, a te z 2019 roku są najświeższe). Znamy dane dotyczące średnich zarobków w pow. mieleckim i w firmach w zależności od liczby zatrudnionych i sektora gospodarki.

Jak GUS podaje dane o średnim wynagrodzeniu w Polsce wielu się dziwi skąd takie kwoty, kto tyle zarabia?  Wyjaśnijmy więc, że średnie wynagrodzenia, które podaje GUS dotyczą firm małych, średnich i dużych, które są zobowiązane do przedkładania odpowiednich sprawozdań finansowych. Nie dotyczą mikrofirm, które zatrudniają do 9 pracowników,  i w których zarobki są dużo niższe od firm większych,  mających większy potencjał. A  w Polsce w mikrofrmach pracuje 4,23 mln osób.

CZYTAJ TAKŻE: Sebastian Peret z Mielca zdradza nam skąd bierze swoje pomysły

Oczywiście GUS przygotowuje także raporty o mikrofirmach.  Najnowszy ukazał się  w końcówce grudnia ubiegłego roku i  wiele on  wyjaśnia. Takie  firmy  płaciły średnio swoim pracownikom  w 2019 roku tylko  3300 zł brutto miesięcznie.  

Średnie zarobki w pow. mieleckim

Jeśli chodzi o powiat mielecki to w 2019 roku średnie zarobki wynosiły 4 532 zł.  Oznacza to, że nie odbiegały wcale tak dużo od średniej krajowej, od  której były niższe o 380 zł czyli
 
Jakie są średnie zarobi w firmach

W Polsce w całej gospodarce pracuje 16,47 mln osób. Z tego w  mikrofirmach zatrudniających do 9 osób -  4,23 mln osób,   w większych firmach powyżej 9 pracowników  - 6,32 mln osób, w sektorze publicznym – 4,34 mln osób. Pozostałe 1,58 mln osób pracuje głównie w rolnictwie i gospodarstwach indywidualnych.   

Biorąc też pod uwagę poszczególne sektory gospodarki  i dane z 2019 roku policzyliśmy jakie są  średnie zarobi w  poszczególnych firmach.

I tak:

  • W zatrudniających 4,23 mln osób   mikrofirmach było to 3300  zł brutto miesięcznie. 
  • W zatrudniających 6,32  mln osób większych firmach powyżej 9 pracowników – 5170  zł brutto miesięcznie.
  • W zatrudniającym 4,34 mln osób sektorze publicznym – 5110  zł brutto miesięcznie.
        

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy