reklama

Wielka szansa dla młodych ludzi! W Mielcu rusza pierwszy taki kierunek w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Wielka szansa dla młodych ludzi! W Mielcu rusza pierwszy taki kierunek w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOd najbliższego roku szkolnego w Mielcu kształcić się będą przyszli technicy robotyki! To wielki sukces, zwłaszcza, że taki kierunek rusza po raz pierwszy w Polsce.


Nabór na nowy rok szkolny w zawodzie technik robotyki organizuje Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Tam też będą odbywały się zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i wybranych przedmiotów zawodowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne z przedmiotów mechanicznych, mechatronicznych, informatycznych i przede wszystkim robotycznych będą realizowane w nowoczesnych pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Z kolei zajęcia z przedmiotów elektrycznych i w części z mechatronicznych – w Zespole Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.


- Unikatową podstawę programową da tego innowacyjnego i poszukiwanego na rynku pracy zawodu opracowali nauczyciele CKPiDN w Mielcu: Tomasz Borowiec, Sylwester Paterek, Konrad Słupski, Mariusz Wojciechowski – powiedział Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia w Mielcu. - To ich pełna zaangażowania wielomiesięczna praca, wsparta wielką życzliwością i pomocą wymienionych wyżej organizacji pozwala nam cieszyć się tym niewątpliwym sukcesem. Bardzo im za to dziękuję – dodał.

Do tego sukcesu mieleckiego środowiska przyczyniła się wspólna inicjatywa Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu (inicjatora i lidera projektu), Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Zespołu Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu wraz z firmami: Kirchhoff Polska, Bury, PZL Mielec, Spiroflex, Tarapata, Husqvarna oraz Kuka – światowego potentata w produkcji robotów przemysłowych.


Patronat naukowy nad eksperymentem objął Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

 

Co jeszcze na portalu?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE