Reklama

Wiele okazji do świętowania w Wadowicach Dolnych [FOTO]

Opublikowano: pon, 9 mar 2020 13:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Wadowicach Dolnych było kilka okazji do świętowania. Dzień Kobiet, Dzień Sołtysa oraz 10-lecie działalności stowarzyszenia „Jutrzenka”.

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 8 marca, w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych. W trakcie jego trwania działające na terenie gminy stowarzyszenia kobiece i koła gospodyń wiejskich przedstawiły informacje z działalności w roku 2019. Jedno ze stowarzyszeń w szczególności znalazło się w centrum uwagi przybyłych na spotkanie gości – a to ze względu na obchodzony przez nie okrągły, dziesiąty jubileusz działalności. Mowa tu o stowarzyszeniu „Jutrzenka” z Wadowic Dolnych.

Członkiniom tej grupy pogratulowali licznie zgromadzeni goście, a wśród nich Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Na ręce Anny Maroń, będącej prezesem stowarzyszenia, przekazał on okolicznościowy upominek oraz list z podziękowaniami za zaangażowanie, pracę oraz społeczną aktywność.

- Nie bez znaczenia w obliczu obchodzonego dziś Dnia Kobiet pozostaje szereg działań podejmowanych przez Stowarzyszenie „Jutrzenka” z myślą  o kobietach – mieszkankach Gminy Wadowice Górne. Pragniemy podziękować więc za realizację każdego spośród statutowych założeń, które ukierunkowane jest na ich aktywizację zawodową, gospodarczą i społeczną. Głęboko wierzymy, że działalność Stowarzyszenia „Jutrzenka” przez wiele kolejnych lat sprzyjać będzie żyjącym tu kobietom, a także całemu środowisku lokalnemu, gminnej kulturze i gospodarce; wszystkim osobom zaangażowanym w jego funkcjonowanie przynosić będzie zaś osobistą satysfakcję i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań – przekazał starosta w okolicznościowym adresie.

Tego popołudnia, jak na Dzień Kobiet przystało, najlepsze życzenia odebrały wszystkie mieszkanki gminy Wadowice Górne. Wyrazy uznania skierowano także do sołtysów, których święto w kalendarzu przypada na 11 marca.

Uroczyste spotkanie zorganizowały wspólnie: Urząd Gminy Wadowice Górne na czele z wójtem Michałem Deptułą oraz przewodniczącym rady Krzysztofem Maciejakiem oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji na czele z dyrektor Elżbietą Augustyn-Gruszką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.