Reklama

Większa działka dla pogotowia ratunkowego w Borowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Borowa

Większa działka dla pogotowia ratunkowego w Borowej - Zdjęcie główne

Akt notarialny podpisany, teraz czas na rozpoczęcie prac projektowych i budowlanych. | foto Gmina Borowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu reprezentowana przez dyrektora Grzegorza Gałuszkę nabyła od Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowej działkę o pow. 0,0446 ha położoną w Borowej, w sąsiedztwie działki darowanej już wcześniej od gminy. W tym miejscu powstanie budynek dla pogotowia ratunkowego w Borowej, zwiększając możliwości inwestycyjne tej lokalizacji.

Tym samym od 2 marca teren przeznaczony pod budowę stacji pogotowia uzyskał ogólną pow. 0,0820 ha. Połączenie tych działek umożliwia lepsze wykorzystanie terenu dla potrzeb aktualnych bądź ewentualnej rozbudowy w przyszłości obiektu pogotowia ratunkowego.

 

Na tym etapie w końcowej fazie jest opracowywany program funkcjonalno-użytkowy. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg w formie zaprojektuj i wybuduj. Według oświadczenia dyrektora Gałuszki - rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na drugie półrocze bieżącego roku.

Już w styczniu ubiegłego roku został podpisany akt notarialny, na mocy którego przekazana została na rzecz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu działka w Borowej z przeznaczeniem na budowę budynku publicznej podstacji pogotowia ratunkowego.

W miejscu starej, przeznaczonej do rozbiórki remizy, w Borowej powstanie nowoczesny budynek z zapleczem socjalnym wraz z garażem dla ambulansu oraz magazynem na niezbędny sprzęt medyczny. Ta inwestycja wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa oraz sąsiednich miejscowości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy