Reklama

Tak prezentuje się nowy wiadukt w Mielcu [ZDJĘCIA, FILMY Z DRONA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy wiadukt nad torami kolejowymi i nad drogą wojewódzką jest już oficjalnie otwarty i służy mieszkańcom Mielca i okolic. Przypomnijmy sobie, jak wyglądała jego budowa i spójrzmy, jak prezentuje się teraz!

W czerwcu 2021 roku spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiła przetarg na budowę stalowego wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i nad torami. Według planów, wiadukt miał bezkolizyjnie wyprowadzić ruch z mieleckiej strefy w kierunku nowego mostu w Złotnikach i dalej, aż do Piątkowca. 

Wiadukt został zaprojektowany w postaci stalowego łuku z konstrukcją stalową opartą na żelbetowych przyczółkach masywnych. Zaprojektowane elementy konstrukcyjne realizowane w ramach budowy obiektu miały być dobrze wkomponowane w istniejące i projektowane zagospodarowanie terenu.

 

Po niemal dwóch latach, w maju 2023 roku, w Mielcu z nowego wiaduktu nad torami mogą już korzystać kierowcy. Obiekt wybudowany jest w ciągu obwodnicy drogowej, nad reaktywowaną po 12 latach linią kolejową Dębica – Mielec – Padew. Otwarto go efektownym przelotem drona.

Nowy wiadukt w Mielcu ma ponad 120 metrów. Ułatwieniem dla pieszych i rowerzystów na obiekcie jest ścieżka. Obiekt usprawni ruch między obwodnicą miasta i nowym mostem na Wisłoce, stanowi również bezkolizyjne skrzyżowanie nad zmodernizowaną nie tak dawno linią kolejową z Mielca do Padwi.

Wiadukt został udostępniony kilkanaście dni temu i jest częścią wielkiej inwestycji kolejowej - rewitalizacji linii kolejowej L25, która została zakończona na odcinku między Dębicą a Mielcem we wrześniu 2021 roku. Wtedy wróciły tutaj pociągi. Kierowcy zyskali możliwości szybkiego dojazdu do strefy ekonomicznej, działek i posesji po drugiej stronie torów. 

Inwestycje te wpisują się w planowany od lat przez samorząd  województwa projekt nowego układu transportowego dla Mielca, aby maksymalnie odciążyć miasto z ruchu ciężkich pojazdów. Węzeł zakończyć ma budowa blisko 5-cio kilometrowej drogi lotniskowej. To inwestycja samorządu województwa, która powstanie dzięki pomocy rządu w ramach programu „Polski Ład”. Powstanie tej drogi zamknie układ drogowy wokół Mielca i ciężkie pojazdy będą omijać centrum miasta. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy