Reklama

We wtorek startują egzaminy ósmoklasisty. Przygotowania były nietypowe

Opublikowano: pon, 15 cze 2020 21:05
Autor:

We wtorek startują egzaminy ósmoklasisty. Przygotowania były nietypowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro (16 czerwca) absolwenci szkół podstawowych w całej Polsce rozpoczynają egzamin ósmoklasisty. Potrwa on 3 dni i będzie przeprowadzony z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Tegoroczne sprawdzenie wiedzy odbywać się będzie w czasie trwającej epidemii koronawirusa.

Ostatnie miesiące przed egzaminem, były w dużej mierze poświęcone klasowym powtórkom do tych ważnych dni. Jednak zawirowania z wirusem covid-19 spowodowały, że kontakt z nauczycielami był tylko wirtualny, a uczniowie sami musieli przygotowywać się z przedmiotów obowiązujących na egzaminie. Konsultacje indywidualne z nauczycielami, który były możliwe w każdej szkole nie cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

>>>Zdalne nauczanie. Uczniowie i nauczyciele maja już dość [RAPORT]

W bieżącym roku egzamin ósmoklasisty w terminie głównym będzie przeprowadzany od 16 do 18 czerwca (wtorek – czwartek). Egzamin pierwotnie był planowany w dniach 21-23 kwietnia, ale ze względu na panującą epidemię koronawirusa został on przełożony. 

Harmonogram egzaminów:

16 czerwca, wtorek - język polski, start godz. 9:00, czas trwania 120 minut

17 czerwca, środa - matematyka, start godz. 9:00, czas trwania 100 minut

18 czerwca, czwartek - język obcy nowożytny, start godz. 9:00, czas trwania 90 minut

W 2020 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 400 szkół.

Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5% ósmoklasistów.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Wypadek w Tuszymie. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana [FOTO]

>>>To będzie pielgrzymka inna niż zawsze! Na Jasną Górę w sztafecie

>>>Od jutra przerwa w dostawie ciepła na trzech osiedlach

>>>Mielec. W weekend kierowcy jednośladów szaleli na drogach

>>>Młoda kobieta wypadła z wieżowca w centrum Mielca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.