Reklama

We wtorek 25 września zapisy na darmową spirometrię w szpitalu

Opublikowano:
Autor:

We wtorek 25 września zapisy na darmową spirometrię w szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 60 miejsc na darmowe badania spirometryczne czeka! Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zachęca do zapisów.

Bezpłatne spirometrie odbędą się w środę, 3 października, w godzinach 7:00-15:00 w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc.  Z badań skorzystają osoby, które jako pierwsze zarejestrują swój udział. Zapisy przyjmowane będą od wtorku, 25 września, w godzinach: 8:00-14:00 pod numerem telefonu: 504 196 732. Dzwoniąc pod wskazany numer, pacjenci będą umawiani na badanie o konkretnej godzinie. 

- Do badań zachęcamy w szczególności osoby, którym doskwiera duszność, przewlekły kaszel, świsty w czasie oddychania czy pogorszona tolerancja wysiłku– mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Jak zaznacza, celem darmowych spirometrii będzie zdiagnozowanie problemów z układem oddechowym u nowych pacjentów, dlatego też badania nie sąprzeznaczone dla osób już leczących się pulmonologicznie.

Spirometrie będą zrealizowanew ramach wieloletniej kampanii  HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest  to inicjatywa European Respiratory Society (ERS)
i EuropeanLungFundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Ich celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia oddechowego.

Patronat nad DS2018 objął Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Wojskowy Instytut Medyczny, Medycyna Praktyczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE