Reklama

Wciskał policjantom łapówkę

Opublikowano:
Autor:

Wciskał policjantom łapówkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Mielca, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych chciał wręczyć im łapówkę. Mężczyzna awanturował się w sklepie i znieważył interweniujących policjantów. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który awanturował się w salonie kosmetycznym w jednym z pasaży handlowych w centrum miasta. Na widok policjantów stał się jeszcze bardziej agresywny. Wyzywał funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i nie stosował się do poleceń.

Kiedy funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do radiowozu i poinformowali o zatrzymaniu, agresor uspokoił się i zaproponował im gotówkę w kwocie po 500 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. W drodze do jednostki mężczyzna namawiał policjantów, aby podwieźli go do miejsca jego zamieszkania, gdzie da im pieniądze.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę w policyjnych aresztach. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz usiłowanie wręczenia łapówki w zamian za odstąpienia od czynności służbowych.

Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzutów, tłumacząc się niepamięcią związaną ze spożyciem nadmiernej ilości alkoholu.

Mielecka prokuratura zastosowała wobec 23-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE