Reklama

Ważna uroczystość historyczna już w piątek w Mielcu

Opublikowano: czw, 25 cze 2020 11:21
Autor:

Ważna uroczystość historyczna już w piątek w Mielcu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 26 czerwca 2020 roku, po częściowym rozluźnieniu restrykcji związanych z pandemią, ale z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, Mielecki Komitet Katyński wespół ze Starostą Powiatu Mieleckiego i Prezydentem Miasta Mielca zorganizują uroczystości związane z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej.

 

W piątek 26 czerwca o godzinie 12 w bazylice mniejszej pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar Katynia. Homilię wygłosi ks. Marcin Krępa. Następnie dalsza część uroczystości odbędzie się przy Ścianie Katyńskiej.Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali program artystyczny. Przemówienie wygłosi przewodniczący Mieleckiego Komitetu Katyńskiego dr Jerzy Skrzypczak. Pod Ścianą złożone zostaną wiązanki kwiatów i znicze.

 

Podczas obchodów 80. rocznicy zbrodni katyńskiej w Mielcu w dniu 26 czerwca br. imiennymi tabliczkami upamiętnieni zostaną: plutonowy WP Tadeusz Białobrzeski, zamordowany w Charkowie, podporucznik WP Roman Griesswald, zamordowany w Charkowie, st. posterunkowy PP Jan Karcz, zamordowany w Kalininie, st. wachmistrz WP Jan Trzpis, zamordowany w Kalininie, przodownik PP Hipolit Wanatowicz, zamordowany w Kijowie/Bykownia, kapitan dypl. WP Piotr Borkowski-Dunin, zamordowany w Katyniu, kapitan WP Jan Kanty Nowak, zamordowany w Katyniu, major WP Walerian Orłowski, zamordowany w Katyniu, podpułkownik WP Juliusz Skorupka-Padlewski, zamordowany w Katyniu.

▪️ Jest to wynik badań historycznych i nowych ustaleń Mieleckiego Komitetu Katyńskiego, będącego zarazem głównym organizatorem piątkowych uroczystości.

 

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.