Reklama

Wandale zniszczyli fontannę na Starówce [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z soboty na niedzielę wandale zniszczyli fontannę w parku przy pałacyku Oborskich w Mielcu. Zniszczenia są tak duże, że nie da się już jej odremontować. Komu przeszkadzała fontanna? Czy policji uda się schwytać sprawców?

W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca bądź sprawcy przewrócili fontannę, która cieszyła oko w parku za pałacykiem Oborskich przy ulicy Legionów w Mielcu. Fontanna po upadku roztrzaskała się na części, uszkadzając dodatkowo obręcz obiektu. Wstępnie mówi się o kilkutysięcznych stratach, ale po dokładnym oszacowaniu dowiemy się, o jaką konkretnie kwotę chodzi.

zniszczona fontanna

Plac wokół pałacyku objęty jest monitoringiem. Akt wandalizmu został przez pracowników muzeum zgłoszony na policję. Policja otrzymała również całe nagranie z monitoringu. Teraz funkcjonariusze zajmą się ustalaniem sprawców.

- 15 sierpnia o godzinie 7.05 dotarło zgłoszenie do mieleckiej policji. Według zgłoszenia grupa młodych osób około północy przebywała na terenie parku Oborskich, w okolicy fontanny. Jedna osoba wspięła się na konstrukcję fontanny i ją przewróciła. Pracownik SCK wstępnie wycenił wartość strat na kwotę ponad 5 tysięcy złotych, jednak szczegółowa wycena będzie wykonana w postępowaniu - informuje Urszula Chmura z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

 - W celu ustalenia sprawców tego przestępstwa, jak również wielu innych policjanci wykonują szereg zadań operacyjnych, o szczegółach których nie mogę mówić - dodała.

Znów straty poniesiemy wszyscy, gdyż zakup nowej fontanny zostanie sfinansowany z publicznych pieniędzy.

zdewastowana fontanna w Mielcu

 

To nie pierwszy raz

 

To nie pierwszy przypadek próby zniszczenia tej fontanny. Już 17 lipca około godziny 23 grupka młodych ludzi kąpała się w fontannie, skakała i chodziła po jej wyposażeniu.

Jak poinformowała nas wówczas Urszula Chmura z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, do zdarzenia doszło 17 lipca, około godziny 23. Na zapisie z monitoringu widać grupkę ludzi, którzy chodzili po wyposażeniu fontanny.

Jak mówiła naszej redakcji, ktoś chwilowo się wyżyje na jakimś obiekcie, a właściciel zostaje później z problemem, czyli z kosztami naprawy. Niestety, problem wandalizmu wraca jak bumerang.

 Wartość lipcowych strat oszacowano na 550 złotych na szkodę Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Jak przekazuje mielecka policja, zdarzenie z 7 lipca zostało przez policję zakwalifikowane jako wykroczenie, ponieważ uszkodzenia i naprawa tej fontanny została wyceniona na znacznie mniejszą kwotę.

Sprawca zdarzenia z 7 lipca został ustalony. SCK wycofało wniosek o ściganie sprawcy, gdyż ten zapłacił za uszkodzenia. Mamy nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie, a wandale odpowiedzą za swój czyn i poniosą koszty zakupu i montażu nowej fontanny.

Wszelkie informacje o osobie lub osobach, które są odpowiedzialne za zdewastowanie fontanny, należy zgłosić policji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy