Reklama

W szpitalach zaczyna brakować łóżek dla chorych na Covid -19. W Mielcu komplet

Opublikowano:
Autor:

W szpitalach zaczyna brakować łóżek dla chorych   na Covid -19. W Mielcu  komplet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 382 łóżka w 7 podkarpackich szpitalach z oddziałami zakaźnymi zajętych jest 294. W Szpitalu w Mielcu na 46 łóżek, chorych jest 47. Sytuacja w szpitalach staje się dramatyczna

Tym bardziej, że dziś (9 października) znów same rekordy zachorowań na koronawirusa. W Polsce odnotowano  4739 przypadków (52 osoby zmarły), na Podkarpaciu 368, w powiecie mieleckim 40.

Zgodnie z wczorajszymi decyzjami rządu w każdym województwie powstanie teraz  szpital koordynacyjny dla pacjentów  zarażonych koronawirusem. Czyli jest to powrót do istniejącego już na początku epidemii systemu jednoimienny szpital zakaźny. U nas  takim szpitalem był i na powrót będzie Szpital  Św. Michała Archanioła w Łańcucie.  

Na tę chwilę na 382 łóżka w 7 podkarpackich szpitalach z oddziałami zakaźnymi zajętych jest 294. Najgorzej jest w Szpitalu w Dębicy gdzie jest 38 łóżek, a  chorych wciąż przybywa  i trzeba było dołożyć 10. W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu jest 46 łóżek, chorych 47 dołożono więc jedno łóżko.

Sytuacja jest dynamiczna, chorych na koronawirusa  przybywa i za chwilę łóżek może zacząć brakować wszędzie.

Jak powiedziała nam w ubiegły piątek Aneta Urbańską-Dyka, rzecznik prasowy Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu

- Jeśli chorych na koronawirusa będzie przybywać w dużym tempie, to może się zdarzyć, że w jakiejś chwili nie będziemy w stanie przyjmować kolejnych pacjentów, ale najpewniej byłoby to czasowe. Na razie takiej sytuacji jednak nie ma, personel cały czas stara się działać sprawnie i jeśli tylko pacjent jest w dobrej formie i może iść do domu, jest wypisywany, a to oczywiście gwarantuje miejsce dla kolejnego. Są też bieżące reorganizacje i zmiany logistyczne, które pozwalają unikać odsyłania pacjentów z objawami zakażenia koronawirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE