Reklama

W przychodni przy Sandomierskiej w Mielcu działa już winda

Opublikowano:
Autor:

W przychodni przy Sandomierskiej w Mielcu działa już winda - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 2 października, oficjalnie otwarto kolejną inwestycję zrealizowaną przez władze samorządowe Powiatu Mieleckiego - to winda w Przychodni Nr 1 w Mielcu. Co ważne, w planie są już kolejne zmiany w tym ośrodku zdrowia.

Platforma przy ul. Sandomierskiej już służy pacjentom, w szczególności tym niepełnosprawnym i starszym. Jej budową zajęła się firma Kazbut z Trzciany. Wartość całej inwestycji wyniosła 185 115 zł. 


- Cieszymy się, że inwestycja, której wyczekiwali pacjenci, została zrealizowana i poprawiła komfort korzystania z tego budynku – mówił podczas otwarcia starosta mielecki Zbigniew Tymuła. Jak podkreślił, to dopiero początek prac, jakie władze samorządowe Powiatu Mieleckiego zamierzają wykonać przy ośrodku zdrowia. W planach są już kolejne zadania. - Przygotowany jest projekt na termomodernizację obiektu. Będzie wykonana elewacja, ocieplenie trzech ścian, a frontowa ściana, jako zabytkowa zostanie odnowiona – zapowiedział Zbigniew Tymuła. 


Winda w Przychodni Nr 1 jest kolejnym udogodnieniem dla niepełnosprawnych z terenu powiatu mieleckiego. W 2017 roku podobną windę wykonano w Przychodni Nr 2 oraz w budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego. Ostatnia z wymienionych inwestycji została dodatkowo wzbogacona w podjazd dla niepełnosprawnych oraz dodatkowe wejście do windy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE