Reklama

W powiecie mieleckim znów rekord zakażen. Przed nami krytyczny tydzień

Opublikowano:
Autor:

W powiecie mieleckim znów rekord zakażen. Przed nami krytyczny tydzień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (24 października) w powiecie mieleckim odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń – 82 osoby. Krzywa zakażeń w tym powiecie wciąż rośnie, a ostatni tydzień to także rekordowe 354 osoby zakażone. Równie szybko rośnie liczba zakażonych w całej Polsce osiągając 12-13 tys. na dobę. Jak powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, przed nami krytyczny tydzień.

Powiat mielecki od soboty 10 października jest w czerwonej strefie sanitarnej, co świadczy o dużej liczbie zachorowań na koronawirusa na tysiąc mieszkańców. Przeanalizowaliśmy kolejne dwa tygodnie od tej daty  i niestety  liczba zachorowań nie tylko nie spada, ale rośnie i to w zastraszającym tempie.
CZYTAJ TAKŻE:Dodzwonić się do przychodni w Mielcu nie ma szans

W tygodniu obejmującym okres 3-9 października czyli tuż przed objęciem powiatu mieleckiego czerwona strefą  odnotowano w nim 162 przypadki zakażeń na koronawirusa, co daje średnio na dobę 23 zachorowania.

Następny tydzień obejmujący okres 10-16 października czyli pierwszy tydzień funkcjonowania powiatu w czerwonej strefie  przyniósł niestety duży wzrost wykrywanych przypadków zakażeń.  W sumie było ich 285, co daje średnio na dobę 40 zachorowań.

Kolejny tydzień obejmujący okres 17-23 października (drugi tydzień funkcjonowania powiatu w czerwonej strefie) przyniósł dalszy wzrost zachorowań. Było ich w sumie 354, co daje średnią dobową  50 zachorowań.

Ostatni tydzień przyniósł trzy dobowe rekordy zachorowań.  Najpierw w poniedziałek (19 października) odnotowaliśmy rekordowe 57 przypadków. Ale już dzień później we wtorek (20 października) padł kolejny rekord – 60 przypadków. Dzisiejsze dane przebiły wszystko , ostatniej doby w powiecie odnotowano aż 82 przypadki.

Gdy porównamy dane z pierwszego tygodnia przed wprowadzeniem w powiecie czerwonej strefy i drugi tydzień po jej wprowadzeniu to wyraźnie widać, że pandemia w tym powiecie nie tylko nie słabnie, ale się rozwija. Dobowa liczba zachorowań jest ponad dwukrotnie wyższa.

Również w Polsce rośnie dobowa liczba zachorowań na koronawirusa osiągając w ostatnich dniach bardzo wysokie wskaźniki 12-13 tysięcy.
Jak powiedział  Adam Niedzielski, minister zdrowia przed nami krytyczny tydzień. Jeśli krzywa zachorowań się nie wypłaszczy to czeka nas scenariusz gorszy od czarnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE