Reklama

W pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 57 osób. Znamy ich wiek i płeć

Opublikowano:
Autor:

W pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 57 osób. Znamy ich wiek i płeć  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z dzisiejszym (19 listopada) komunikatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, w ostatnim okresie w powiecie mieleckim odnotowano rekordowe 11 zgonów z powodu COVID 19. W sumie od początku pandemii zmarło już 57 osób. Przyjrzeliśmy się tym ofiarom. Znamy ich wiek, płeć, najmłodszą i najstarsza zmarłą osobę.

Od początku pandemii koronawirusa do końca września czyli momentu kiedy choroba ta  przebiegała dość łagodnie z powodu COVID 19 w powiecie mieleckim zmarło 17 osób.  Później zaczęło to gwałtownie przyspieszać. W okresie 1- 23 października zmarło  kolejne  7 osób.  A w okresie od 24 października do dziś czyli  19 listopada aż 33 osoby.
CZYTAJ TAKŻE: Najnowocześniejszy zakład karny w Polsce powstanie w naszym regionie

Statystycznie w ostatnim  miesiącu z powodu COVID 19 w powiecie mieleckim umiera codziennie co najmniej 1 osoba.

Przyjrzeliśmy się wszystkim 40 osobom, które zmarły w  pow. mieleckim od 1 października do dziś. Znamy ich wiek, płeć, kto jest najstarszą, kto najmłodszą ofiarą.

I tak na 40 zmarłych osób, zdecydowana większość bo 30 to mężczyźni, 10 kobiety. Najmłodszy zmarły mężczyzna miał 50 lat, najstarszy 93 lata. Jeśli chodzi o kobiety to najmłodsza zmarła miała 67 lat, najstarsza 95.

Średnia wieku zmarłych mężczyzn to 76 lat, zmarłych kobiet 82 lata. Średnia dla obu płci to 79 lat.  Jak więc widać śmierć z powodu COVID 19 w pow. mieleckim  dotyczy głównie osób  w podeszłym wieku.

Dane ogólnopolskie

A jak to wygląda w całej Polsce. Według danych na dziś (19 listopada) z powodu COVID 19 zmarło w sumie w Polsce 12 088 osób. Ostatnie dwa dni przyniosły kolejne dwa rekordy liczby zmarłych. Wczoraj podano, że ostatniej doby zmarły 603 osoby, dzisiejszy komunikat poprawił ten smutny rekord – zmarło 637 osób.
CZYTAJ TAKŻE: Wzrost cen najwyższy od 19 lat. Które ceny zawiniły i co jeszcze wzrośnie

Dane ogólnopolskie (są to dane na 13 listopada) potwierdzają, że COVID 19 jest częściej powodem śmierci mężczyzn ( 57,6 proc. przypadków) niż kobiet ( 42,4 proc).

Najmłodszą ofiarą koronawirusa jest 16-dniowy noworodek, który zmarł w szpitalu w Krakowie ( informacja o tym zgonie została ujęta w raporcie z 14 listopada).  Kilka tygodni wcześniej informowano też o śmierci czteromiesięcznego dziecka  z powiatu cieszyńskiego. Zmarły niemowlak  miał wadę serca.

Najstarszą ofiarą koronawirusa jest 107-letnia kobieta, która zmarła w Puławach (woj. lubelskie).

Średnia wieku zmarłych osób wyniosła 75,6 lat czyli była troszkę niższa niż ta z powiatu mieleckiego ( przypomnijmy 79 lat).
 

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wśród zmarłych aż 82 proc miało inne choroby współistniejące, choć resort nie podaje szczegółowych danych jakie to choroby.  I tylko 18 proc. zmarła bezpośrednio z powodu koronawirusa.

Prognozy przerażają

Według najnowszej, opracowanej  14 listopada  prognozy amerykańskiego Instytutu Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IHME) do marca 2021 roku na COVID-19 umrze w Polsce 44 488 osób czyli w ciągu najbliższych czterech i pół  miesiąca około 32 tysiące osób. Cyfra ta na pierwszy rzut oka  wydaje  się mało prawdopodobna, ale wystarczy, że dziennie będzie umierało 320 osób i ją  osiągniemy. A przypomnijmy ostatnie dni to prawie dwa razy tyle – 603 i 637 zmarłych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE