Reklama

W ostatnim tygodniu w pow. mieleckim mnóstwo zgonów. Dziś 2 kobiety w średnim wieku

Opublikowano:
Autor:

W ostatnim tygodniu w pow. mieleckim mnóstwo zgonów. Dziś 2  kobiety  w średnim wieku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim tygodniu w powiecie mieleckim utrzymywał się wciąż wysoki poziom zakażeń na koronawirusa. Bardzo złą wiadomością jest też skokowy, nie notowany do tej pory przyrost zgonów.

W  ostatnim tygodniu obejmującym okres 14-20 listopada w powiecie mieleckim przybyło kolejnych 310 osób zakażonych koronawirusem. To drugi tydzień kiedy liczba zakażonych trochę spada, tydzień wcześniej było to 317 osób, ale wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie 44 osób dziennie.
CZYTAJ TAKŻE: Jerzy Dębicki nie żyje. Był wybitnym mielczaninem

Dla porównania przypomnijmy, że w początkach października kiedy pow. mielecki wchodził w czerwona strefę sanitarną wyglądało to znacznie lepiej, dzienne zachorowania kształtowały się na poziomie 16 osób czyli prawie 3 razy mniej.

Bardzo złą wiadomością  jest skokowy wzrost w ostatnim tygodniu zgonów. Na dzień 13 listopada liczba zmarłych z powodu COVID 19 wynosiła 34 osoby. Dziś jest to 68 osób czyli drugie tyle. Najbardziej tragiczne były trzy dni – 14 listopada kiedy komunikat sanepidu obwieścił o 10 zmarłych z naszego powiatu, 18 listopada – kiedy obwieścił o 11 zmarłych i 20 listopada czyli dziś – kolejnych 11 zmarłych.

Wśród  11 zmarłych, o których dowiedzieliśmy się dziś jest 3 kobiety i 8 mężczyzn. Wśród kobiet  jest dwie w średnim wieku – 45 i 49 lat oraz 75 latka. Wśród mężczyzn najmłodszy zmarły ma 66 lat, pozostali powyżej 70, dokładnie 70,76, 80,82, 82, 90.  

W sumie od początku pandemii w powiecie mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 68 osób, co stawia powiat w tej smutnej statystyce na trzecim miejscu w woj. podkarpackim. Więcej bo 93 osoby zmarły w pow. dębickim i 85 w pow. jarosławskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE