Reklama

W ostatnim tygodniu powiat mielecki bije rekordy. Mamy najwięcej zakażeń w województwie

Opublikowano:
Autor:

W ostatnim tygodniu powiat mielecki bije rekordy. Mamy najwięcej zakażeń w województwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zła seria dla powiatu mieleckiego zaczęła się tydzień temu, w sobotę ( 19 września) kiedy potwierdzono zakażenie u rekordowej liczby 11 osób z tego powiatu. W niedzielę było 5, w poniedziałek kolejny rekord dobowych zakażeń -17, we wtorek 6, w środę -1 w czwartek - 11 i piątek (25 września) – 2. W sumie 53 zakażonych, co jest rekordem ostatniego tygodnia w woj. podkarpackim.

Dla powiatu mieleckiego czarny był też czwartek kiedy zmarły 2 osoby (do tej pory tylko 1) powiększając bilans zmarłych do 3 osób.

Poza powiatem mieleckim najwięcej zakażonych w ostatnim tygodniu było w mieście Rzeszowie – 46 osób, powiecie strzyżowskim – 41 osób, dębickim – 33 osoby, rzeszowskim – 31 osób i  przeworskim – 26 osób.

Pod względem całkowitej liczby zakażonych to według stanu na 25 września najwięcej takich przypadków było w powiecie jarosławskim – 765, potem przemyskim -  281, mieście Rzeszowie – 270, powiecie przeworskim – 252, rzeszowskim – 199, mieście Przemyślu – 184, powiecie dębickim – 173 i na 8 miejscu powiat mielecki – 171.

Jeśli chodzi o przebywanie ludzi na kwarantannie to i tu powiat mielecki jest niestety w czołówce. Najwięcej osób na kwarantannie jest w powiecie rzeszowskim, choć tu pod uwagę powiat i miasto Rzeszów – 727 osób, potem jest powiat przemyski, który też w tych statystykach funkcjonuje razem z miastem Przemyślem – 526 osób, powiat dębicki – 433 osoby i na 4 miejscu powiat mielecki – 392 osoby na kwarantannie.

W ostatnim czasie największe ogniska koronawirusa w powiecie mieleckim to dwa duże zakłady przemysłowe – Black Rad White w Mielcu ( do tej pory stwierdzono w tej firmie 17 dodatnich przypadków wśród pracowników i Andrex Brzyście gm, Gawłuszowice ( 7 stwierdzonych przypadków).

Koronawirus pojawił się też w kilku szkołach powiatu. Ostatnią, którą to dotknęło jest Szkoła Podstawowa w Borowej, która właśnie przeszła na nauczanie hybrydowe (część klas uczy się zdalnie, część stacjonarnie).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE