Reklama

W niedzielę mielecki finał WOŚP !!! Kilkanaście imprez w całym mieście

Opublikowano:
Autor:

W niedzielę mielecki finał WOŚP !!! Kilkanaście imprez w całym mieście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku czekają nas sportowe nowości. W ramach finału po raz pierwszy w Mielcu odbędzie się bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

Trasa biegu będzie liczyć 4 km i poprowadzona zostanie ścieżkami Górki Cyranowskiej. W biegu wystartuje 150 uczestników, a całkowity dochód z pakietów startowych zasili konto WOŚP. Pieniądze z 26. finału przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy. Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację "Policz się z cukrzycą", w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować". Polega na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W ramach programu do tej pory zostało przeszkolonych ponad 28 tysięcy nauczycieli z ponad 12 tysięcy szkół, którym przekazano bezpłatnie ponad 65 tysięcy fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Tego aspektu nie zabraknie również w Mielcu.

- Przed biegiem przeprowadzimy pokazy pierwszej pomocy i uświadomimy was, na czym polega cukrzyca, jak jej zapobiegać i jak z nią żyć - zachęcają organizatorzy tego wydarzenia.

W niedzielę 127 wolontariuszy będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. Będzie ich można spotkać od rana do godziny 20. Mielecki sztab poprowadzi dowodzenie akcją z Samorządowego Centrum Kultury przy al. Niepodległości. To tam specjalna grupa bankowców z MBanku będzie zliczać zebrane pieniądze. Tradycyjnie koncerty i licytacje przygotowano w sali nr 1 SCK.

Impreza rozpocznie się o godz 14 i potrwa do 20. "Światełko do nieba", czyli specjalny pokaz sztucznych ogni na zakończenie zbiórki, rozpocznie się o godz. 20  na placu Armii Krajowej.

Finał WOŚP przygotowała także galeria "Navigator". Będą  koncerty i  szereg konkursów. Początek imprezy o godz. 13 w strefie gastronomicznej.

Kolejna impreza odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 (dawne gimnazjum nr 2). Klub FKS Stal Mielec organizuje turniej "Stalowe serca dla orkiestry". Początek turnieju  - godz. 9. Dodatkowo na całe rodziny czekają animatorzy w centrum wystawienniczym SCK. Odbędzie się tam impreza integracyjna dla dzieci. Początek o godzinie14. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE