Reklama

W mieleckich szkołach wystartowały próbne matury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

W mieleckich szkołach wystartowały próbne matury - Zdjęcie główne

W tym trudnym czasie ważne jest właściwe przygotowanie się do matury. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mieleckich szkołach ponadpodstawowych ruszyły próbne matury. Niektóre szkoły już zorganizowały test, inne wkrótce to uczynią. Do próbnego egzaminu dojrzałości przystąpi w Mielcu ponad 850 uczniów.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępniły materiały do przeprowadzenia próbnej matury w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach. 

Zainteresowane szkoły mogą przeprowadzić matury próbne od 3 do 16 marca, w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Przeprowadzenie matury próbnej jest dobrowolne. 

Część mieleckich szkół takich jak  ZSB, II LO, ZSE oraz ZS im. prof. Groszkowskiego przystąpiły do próbnej matury w zakresie podstawowym z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego na arkuszach CKE w terminie od 3 do 5 marca.

W I LO matura próbna została przeprowadzona na arkuszach własnych w miesiącu lutym w zakresie podstawowym i rozszerzonym. W ZST matura próbna odbędzie się na własnych arkuszach w zakresie podstawowym w dniach od 17 do 19 marca.

Ze strony szkół usłyszeliśmy deklarację, że wszystkie egzaminy w ramach matury próbnej zostały przeprowadzone z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Ponadto każda ze szkół deklaruje, iż w ramach zajęć lekcyjnych w klasach maturalnych arkusze egzaminacyjne z zakresu rozszerzonego zostaną poddane analizie tak, aby maturzyści jak najlepiej przygotowali się do właściwej matury w tym trudnym okresie pandemii.

Potencjalna liczba uczniów, które mogą wziąć udział w maturach próbnych wynosi: w technikach 446 uczniów,  i w liceach 439 uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy