Reklama

Próbne matury już blisko, czy się odbędą? Dyrektorzy szkół odpowiadają

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Próbne matury już blisko, czy się odbędą? Dyrektorzy szkół odpowiadają - Zdjęcie główne

Już w marcu zaczynają się próbne matury. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 3 do 16 marca szkoły średnie będą mogły zorganizować próbne matury w budynku szkoły, w pełnym reżimie sanitarnym. W powiecie mieleckim zakażonych wirusem COVID-19 przybywa, czy mimo to mieleckie szkoły zdecydują się przeprowadzić matury w szkołach?

Centralna Komisja Egzaminacyjna już 3 marca udostępni pierwsze arkusze próbnych matur. Z raportów Ministerstwa Zdrowia wynika, że liczba zakażonych koronawirusem rośnie. Czy w takim razie warto organizować próbne matury stacjonarnie? Odpowiedzi udzielili nam dyrektorzy z I i II LO oraz z ZST w Mielcu. 

W I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu próbna matura już się rozpoczęła.

- Jesteśmy już na ostatnim etapie przeprowadzania próbnych egzaminów maturalnych, które trwały przez cały miesiąc luty. Decyzja o organizacji egzaminów próbnych już teraz, była podyktowana chęcią otrzymania wcześniejszej informacji zwrotnej o stanie wiedzy tegorocznych maturzystów - poinformował nas Radosław Kluza, dyrektor I LO w Mielcu

Do próbnego egzaminu przystąpili prawie wszyscy uczniowie klas trzecich. Egzaminy zostały przeprowadzone w pełnym reżimie sanitarnym. - Posiłkowaliśmy się między innymi wytycznymi MEN oraz GIS, które zostały opracowane dla ubiegłorocznych matur i uwzględniały sytuację epidemiologiczną w kraju. Arkusze maturalne zostały przygotowane przez nauczycielskie zespoły przedmiotowe. - powiedział dyrektor I LO. Obecnie trwa analiza wyników. Szybka diagnoza stanu wiedzy i umiejętności pozwoli uczniom bardziej efektownie przygotować się do majowych egzaminów.  - Przygotowane przez CKE testy diagnostyczne, nauczyciele poszczególnych przedmiotów maturalnych wykorzystają do pracy z uczniami na zajęciach lekcyjnych. - dodała Monika Cisło, wicedyrektor I LO. 

Dyrekcja szkoły zakomunikowała również, że większość nauczycieli pracujących w I Liceum w Mielcu wyraziła chęć zaszczepienia się.

- W naszym liceum zostaną zorganizowane matury próbne i odbędą się one z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa opisanych w stosownych procedurach - powiedział nam Zbigniew Rzeźnik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu-W trybie stacjonarnym zorganizujemy maturę próbną z przedmiotów obowiązkowych (języka polskiego, matematyki, języka angielskiego) w dniach 3-5.03. 2021 r - dodał. Pozostałe egzaminy próbne dotyczące przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym odbędą się tutaj online.

W jaki sposób szkoła przeprowadzi matury, by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem? Dyrektor Rzeźnik odpowiedział: - Uczniowie będą przychodzić do szkoły na wyznaczona godzinę (różne grupy uczniów – różne godziny wejścia na teren szkoły). Będą wchodzić do szkoły kilkoma wejściami – ściśle określonymi dla konkretnych grup uczniów. W salach jak i na korytarzach zastosowany będzie co najmniej 1,5 metrowy odstęp oraz środki ochrony osobistej. Każdy uczeń będzie korzystał z własnych przyborów. 

W II LO w Mielcu także większość grona pedagogicznego zgłosiła się do szczepienia.

- W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu zostanie przeprowadzona próbna matura - zapewnił nas dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Arkadiusz Gałkowski.

- Próbne matury planujemy zrobić 17-19 marca, wtedy odbędą się egzaminy z przedmiotów podstawowych, a 8 marca zorganizowane będą egzaminy próbne z języka niemieckiego i rosyjskiego - powiedział Gałkowski. Uczniowie będą pisać w salach lekcyjnych, auli, średniej sali gimnastycznej i klubie uczniowskim Kleks ( łącznie w 19 pomieszczeniach).

Maturzyści będą wchodzić 3 wejściami. W pełni zachowamy reżim sanitarny. Szczepienia nauczycieli trwają. W naszym technikum do tej chwili zaszczepiło się około 70 % nauczycieli - dodał dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

 

 

Na profilu prezydenta RP, Andrzeja Dudy na Facebooku w połowie stycznia 2021 odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. W czasie spotkania z internautami obecny był również szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek, który na pytanie o tegoroczne matury odpowiedział: - Mamy nadzieję, że z pandemią sobie poradzimy w perspektywie najbliższych miesięcy i będzie ona tylko złym wspomnieniem a wtedy rzeczywiście będziemy mogli nadrabiać ten czas, który dzisiaj faktycznie wygląda, jak wygląda. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy