Reklama

W mieleckich szkołach ruszyły przygotowania do matur

Opublikowano: wt, 19 maj 2020 11:05
Autor:

W mieleckich szkołach ruszyły przygotowania do matur - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opóźnione przez koronawirusa matury potrwają od 8 do 29 czerwca. Dyrektorom szkół znane są już wytyczne w sprawie organizowania i przeprowadzania egzaminów.

Mieleckie starostwo otrzymało 18 maja dokument Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego zawierający wytyczne w sprawie organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.


Dokument określa kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu, jakie środki ochrony osobistej powinni zastosować zdający i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu oraz jakie środki bezpieczeństwa należy wdrożyć w związku z organizacją przestrzeni. 


W wytycznych znalazła się także informacja o możliwości modyfikacji w sposobie przeprowadzania egzaminu, szczegółowe rozwiązania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przeprowadzania egzaminu oraz sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego.


- Jutro odbędzie się wideokonferencja z dyrektorami podległych szkół – informuje Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki. – Musimy przygotować nasze szkoły w taki sposób, aby spełniały wszystkie ministerialne wytyczne, uwzględniając przy tym specyfikę każdej ze szkoły i ich warunki lokalowe – dodał.


Według danych deklaracji tegorocznych absolwentów jakie spłynęły do starostwa, do egzaminów powinno przystąpić 861 osób. Wielkość ta może jednak ulec zmianie ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego i sytuację losową poszczególnych uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.