Reklama

W mieleckich szkołach odbędą się zajęcia online z policjantami. Temat: bezpieczeństwo w sieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Mielec

W mieleckich szkołach odbędą się zajęcia online z policjantami. Temat: bezpieczeństwo w sieci - Zdjęcie główne

sież. szt. Ewelina Ziemba podczas prowadzenia zajęć online | foto KPP Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To bardzo ważne wydarzenie ponieważ zwraca uwagę na niezwykle istotną kwestię jaką jest potrzeba bezpieczeństwa w Internecie. Aby działaniami z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu objąć jak największą liczbę uczestników, sierż. szt. Ewelina Ziemba, zajmująca się profilaktyką społeczną w mieleckiej jednostce Policji, nawiązała współpracę z kilkoma szkołami, w których zajęcia on-line będą odbywać się przez cały tydzień.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraaz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Tydzień Bezpiecznego Internetu w Mielcu

W związku z obchodzonym dziś Dniem Bezpiecznego Internetu sierż. szt. Ewelina Ziemba spotkała się między innymi z młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Na najbliższe dni zaplanowane są również spotkania z uczniami Szkół Podstawowych nr 9, 11 oraz 13 w Mielcu, a także w Szkole Podstawowej w Książnicach.

Spotkania online w głównej mierze poświęcone są tematyce hejtu i sposobów radzenia sobie z nim. Odkąd nauka w tradycyjnej formie przeniosła się do domów, w wielu przypadkach niewłaściwe zachowania w sieci narastają. Policjantka wyjaśniła słuchaczom na czym polega zjawisko cyberprzemocy oraz jakie zachowania w sieci mogą narazić internautę na odpowiedzialność prawną.

Szczególny nacisk podczas prowadzonych zajęć online policjantka kładzie na sposoby unikania zagrożeń płynących z sieci. Przedstawia problem szkodliwych treści, które mogą wywoływać negatywne emocje u dzieci lub promować niebezpieczne zachowania. Funkcjonariuszka mówi również o tym, gdzie młodzi ludzie mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji, kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy.

- Pamiętajmy, Internet tworzą ludzie, w tym każdy z nas. Dlatego dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, szczególnie teraz, w pandemii, kiedy Internet stał się główną platformą komunikacji nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. - apelują mieleccy policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy