Reklama

W Mielcu rusza dofinansowanie na wymianę pieców

Opublikowano:
Autor:

W Mielcu rusza dofinansowanie na wymianę pieców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od dziś w Urzędzie Miejskim w Mielcu można składać wnioski o dotacje na dofinansowanie kosztów wymiany węglowych pieców.

Dotacja może być udzielona na demontaż istniejącego źródła ciepła oraz zakup i montaż kotła gazowego posiadającego minimum klasę A. Wszystkie kotły montowane w ramach realizacji inwestycji muszą być fabrycznie nowe.

 O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne zamieszkałe na terenie gminy miejskiej Mielec, posiadające tytuł prawny do nieruchomości położonej w granicach administracyjnych Gminy.

Wysokość dotacji dla jednego Wnioskodawcy wyniesie 95% poniesionych kosztów zakupu kotła, jednak nie więcej niż 4.000,00 zł.
 

Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.mielec.pl oraz w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego 23, p. 17 w godz.: pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30.

Do wniosku o udzielenie dotacji należy załączyć:

  • dokument potwierdzający posiadany przez Wnioskodawcę tytuł prawny do nieruchomości,
  • oświadczenie, że wnioskodawca zobowiązuje się zamontować przedmiot inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • oświadczenie, że w przypadku inwestycji wskazanej we wniosku o udzielenie dotacji celowej nie korzysta i nie będzie w przyszłości korzystał z innej formy dofinansowania, udzielanej ze środków budżetu gminy miejskiej Mielec
  • dokumentację fotograficzną przedstawiającą dotychczasowe źródło ciepła wraz z elementami identyfikującymi urządzenie, np. tabliczka znamionowa lub inny dokument potwierdzający wiek kotła węglowego. W przypadku braku tabliczki lub dokumentu Wnioskodawca wraz z dokumentacją fotograficzną przedkłada pisemne oświadczenie o przybliżonym wieku kotła.

 

 Wnioski o udzielenie dotacji można składać w Urzędzie Miejskim w Mielcu, przy ul. Żeromskiego 23 (II budynek), w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, I piętro, pokój nr 17, w terminie od 25 czerwca do 10 lipca 2020 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

Wnioski o udzielenie dotacji będę rozpatrywane według kolejności wpływu wniosków, z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności dofinansowanie obejmie kotły mające powyżej 10 lat eksploatacji, w ramach środków zarezerwowanych na ten cel w budżecie gminy miejskiej Mielec.

Lista wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania ukaże się w terminie do 31 lipca. Inwestycje rozpoczęte przed podpisaniem umowy z Gminą nie podlegają  dofinansowaniu.

Szczegółowych informacji dotyczących udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki odpadami Urzędu Miejskiego w Mielcu pod nr telefonu 17 787 42 32 lub 17 787 42 33

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE