Reklama

W Mielcu powstanie nowoczesny biurowiec. Nowa inwestycja sprowadzi firmy doradcze. Będą nowe miejsca pracy

Opublikowano:
Autor:

W Mielcu powstanie nowoczesny biurowiec. Nowa inwestycja sprowadzi firmy doradcze. Będą nowe miejsca pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rozwoju Przemysłu chce wybudować w Mielcu nowoczesny biurowiec w centrum miasta. Budynek powstanie na działce należącej do miasta, a znajdującej się pomiędzy ulicą Długosza a Głowackiego.

Miasto zdecydowało się przekazać nieodpłatnie swój teren, który znajduje się w ścisłym centrum. To właśnie tam powstanie biurowiec o powierzchni minimum 5000 metrów kwadratowych. Budowę nowego obiektu sfinansuje Agencja Rozwoju Przemysłu. Samorząd wspólnie z ARP powoła spółkę, która będzie zajmować się administracją nowego budynku.

  - Mielec jest miastem, które obecnie pełni funkcje społeczno-gospodarcze, dlatego właśnie powstał pomysł, żeby budować nowe biurowce. Chcemy, żeby w tym budynku powstały firmy, które będą organizowały doradztwo dla przedsiębiorców. Chcemy właśnie tym sposobem przyciągnąć tu firmy, które mogą świadczyć takie usługi. Mam nadzieję, że dzięki temu młodzi ludzie nie będą wyjeżdżać do większych miast, tylko zostaną w Mielcu - powiedział nam Krzysztof Ślęzak - dyrektor oddziały ARP w Mielcu.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu pełniący funkcję prezydenta, Mielec jest głównie miastem przemysłowym i obecnie brakuje tutaj firm, które świadczą różne usługi i doradztwo.

- Obecnie większość mieszkańców pracuje w przemyśle, a tylko kilkanaście procent to pracownicy biurowi i chcemy to właśnie tym działaniem zmienić. Uważam, że na budowę takiego budynku idealnie nadaje się nasza działka przy ulicy Długosza - informuje Fryderyk Kapinos.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE