Reklama

W Mielcu powstała koalicja miast #DOŚĆTRUCIA

Opublikowano:
Autor:

W Mielcu powstała koalicja miast #DOŚĆTRUCIA - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś przed zakładem Kronospan w Mielcu przedstawiciele środowiska osób protestujących i walczących o czystość powietrza z Mielca, Szczecinka i Żar podpisali deklarację współpracy. Dokument upoważnia aktywistów do zacieśnienia współpracy i działania wspólnego na rzecz stworzenia odpowiedniego prawa ochrony środowiska, które jeszcze skuteczniej będzie walczyć szczególnie z problemem emisji zanieczyszczeń przemysłowych.

Deklaracja współpracy została podpisana dziś - w sobotę - 13 kwietnia podczas drugiego dnia symbolicznej blokady przed zakładem Kronospan w Mielcu. Dokument w imieniu strony społecznej z Mielca podpisali: Piotr Tabor i Piotr Kozub. Stronę mieszkańców Szczecinka reprezentowała Joanna Pawłowicz, a stronę mieszkańców Żar - Remigiusz Krajnak.

MOMENT PODPISANIA DEKLARACJI

Sygnotariusze deklaracji postanowili działać wspólnie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chcą przeciwdziałać niszczeniu środowiska przez przemysł. Chcą też działać na rzecz monitoringu emisji zanieczyszczenia powietrza na terenach miast, których dotyczy porozumienie. 

Na mocy porozumienia ma dojść do powołania stowarzyszenia, które będzie reprezentować wszystkie trzy miasta. Do koalicji miast #DOŚĆTRUCIA mogą dołączyć także inne miasta, które borykają się z emisją zakładów przemysłowych, które są uciążliwe dla środowiska. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE