Reklama

W Mielcu mamy jubilatów małżeńskich. Urząd Miejski przyznał im honorowe odznaczenia

Opublikowano:
Autor:

W Mielcu mamy jubilatów małżeńskich. Urząd Miejski przyznał im honorowe odznaczenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas zorganizowanych przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego w poniedziałek i wtorek (24 i 25 września) uroczystości w Pałacyku Oborskich osiem par małżeńskich otrzymało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Historia przyznawania tych odznaczeń sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku.  Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.

W poniedziałek 24 września medale Prezydenta RP odebrali Państwo Stanisława i Jan Wilkowie, Stanisława i Tadeusz Mrozowie oraz Alina i Edward Stanisławscy. Z kolei we  wtorek 25 września wyróżnienia trafiły do rąk Janiny i Jana Rzeszutków, Teresy i Jerzego Kowali, Bożeny i Adama Gorczyców, Bożeny i Jana Maziarzów oraz Marii i Jacka Kowalskich.

Gratulacje dostojnym jubilatom wraz z medalami, stosownymi legitymacjami nadesłanymi  przez kancelarię prezydencką oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mielcu Robert Grygiel.

– Jesteście Państwo wzorcowym przykładem małżeńskiej wytrwałości dla kolejnych pokoleń.  Serdecznie gratuluję wspaniałych jubileuszy i życzę doczekania w zdrowiu kolejnych – powiedział Fryderyk Kapinos.

Rodziny małżeństw z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane udziałem w podobnej uroczystości, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE