Reklama

W Mielcu coraz więcej miejsc z urządzeniami do dezynfekcji dłoni. Teraz przy cmentarzach

Opublikowano:
Autor:

 W Mielcu coraz więcej miejsc z urządzeniami  do dezynfekcji dłoni. Teraz przy cmentarzach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne urządzenia do dezynfekcji dłoni pojawiły w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej na terenie Mielca. Ze względu na zbliżające się uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkie zamontowane zostały przy mieleckich cmentarzach.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski chce jak najlepiej zabezpieczyć miejsca, które już od kilku dni odwiedzają mieszkańcy naszego miasta. Zgodnie z wcześniejszym apelem prezydenta  i magistratu o rozłożenie w czasie prac porządkowych na cmentarzu oraz nietłoczenie się przy grobach bliskich, decyzja o zamontowaniu w okolicach bram wejściowych na cmentarz urządzeń do dezynfekcji dłoni ma stanowić dodatkową ochronę dla mieszkańców.
CZYTAJ TAKŻE:Potrącenie rowerzystki. Utrudnienia w ruchu!

- Wszystkie podjęte dotychczas działania związane ze zbliżającym się 1 listopada mają za zadanie jak najlepiej uchronić mielczan przed potencjalnym zarażeniem się Covid-19. Stąd decyzja o zwiększeniu częstotliwości odjazdów autobusów aż przez cztery dni zaczynając już 30 października i kończąc 2 listopada. Stąd także decyzja o darmowych przejazdach liniami nr 4 i "S". Zależy nam by ograniczyć niebezpieczeństwo wynikające między innymi z niezachowania odpowiednich odległości – stwierdził  prezydent Jacek Wiśniewski.

Jednocześnie prezydent wyjaśnił.

- Nowe urządzenia do dezynfekcji dłoni znajdujące się przy cmentarzach są po to, by po wyjściu z autobusu bądź z cmentarza zdezynfekować dłonie.

Dokupionych zostało siedem urządzeń do dezynfekcji. Trzy z nich znajdują się przy Cmentarzu Komunalnym, kolejne trzy przy Cmentarzu Parafialnym, jeden zamontowany został na Cmentarzu  w Rzochowie.

Przypomnijmy,  że dozowniki mieleckiej firmy Spiroflex, które można spotkać także w wielu innych punktach naszego miasta, są przeznaczone do neutralizacji bakterii i wirusów, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom niezbędnej higieny. Urządzenia są wyposażone  w zapewniający długi czas użytkowania pięciolitrowy zbiornik i są przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE