Reklama

W których gminach powiatu mieleckiego rolnicy będą mieć najlepiej? Sprawdź

Opublikowano: sob, 5 gru 2020 14:50
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

W których gminach powiatu mieleckiego rolnicy będą mieć najlepiej? Sprawdź - Zdjęcie główne

Rady gmin powiatu mieleckiego podjęły już uchwały, w których określiły wysokość podatku rolnego na 2021 rok. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W końcówce listopada we wszystkich gminach odbywają się posiedzenia rad, na których określane są ceny skupu żyta, które są podstawą obliczenia podatku rolnego na następny czyli tym razem 2021 rok. Tak stało się też w gminach powiatu mieleckiego.

Podatek rolny zależy od średniej ceny skupu żyta ogłaszanej przez Główny Urząd Statystyczny. Ogłoszona w tym roku wyniosła 58,55 zł za  decytonę (decytona zastąpiła stosowany wcześniej kwintal) i jest to maksymalna stawka, którą jednak rada danej gminy może obniżyć.

Niedawno w poszczególnych gminach odbyły się posiedzenia rad, na których podjęto uchwały dotyczące ceny skupu żyta, a co za tym idzie podatku rolnego w 2021 roku.

Z dostępnych na stronach poszczególnych gmin informacji wynika, że najniższą cenę skupu żyta przyjęła gmina Radomyśl Wielki tj. 39 zł za 1 decytonę. Niską cenę, bo wynoszącą 42 zł za  decytonę, przyjęła też gmina Wadowice Górne.

Dwie inne gminy przyjęły  trochę wyższe stawki- Przecław – 47,25 zł za decytonę żyta, Padew Narodowa – 49 zł za decytonę. Na stronie internetowej gminy Tuszów Narodowy jest uchwała o nowych stawkach podatku od nieruchomości i środków transportu, nie ma natomiast o  podatku rolnym. Z ogólnej informacji, że są to stawki na poziomie roku ubiegłego można wywnioskować, że w tej gminie tak jak w ubiegłym roku cena decytony żyta będzie wynosić 47 zł.

Jeśli chodzi o pozostałe gminy  – Gawłuszowice, Czermin, Borowa, Mielec – to  nie ma informacji o nowych stawkach ceny decytony żyta będącej podstawą podatku rolnego ani na głównej stronie internetowej ani w zakładce BIP gdzie umieszcza się  informacje o lokalnych podatkach czy uchwały rady gminy. Ostatnie umieszczone uchwały są z października, września czy nawet sierpnia tego roku.

Tu na pochwałę zasługują gminy Radomyśl Wielki i Przecław. W Radomyślu Wielkim Rada Miejska  zebrała się 24 listopada, w Przecławiu 27 listopada obradując m.in. nad cenami żyta i podatku rolnego, a uchwały na ten temat wiszą już na stronach tych gmin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.