Reklama

W jakim gronie spędzimy Wigilię i święta? Będą ograniczenia

Opublikowano:
Autor:

W jakim gronie spędzimy Wigilię i święta? Będą ograniczenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapowiedź rządu dotycząca ograniczeń ilości osób, które będą mogły usiąść przy wigilijnym czy świątecznym stole wywołała lawinę komentarzy. Są też zarzuty dotyczące niejasności przepisów. Dziś wiemy trochę więcej.

Projekt rządowego rozporządzenia, który jest aktualnie w konsultacjach, mówi, że w spotkaniach organizowanych w domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia  może wziąć udział maksymalnie 5 osób, nie dotyczy to domowników.
CZYTAJ TAKŻE: Mielec. Zwłoki mężczyzny znalezione w mieszkaniu!

Zapis ten rodzi niejasności.  Duża część  odczytała to, że  w świątecznym spotkaniu  może wziąć udział maksymalnie 5 osób, a jak rodzina jest większa to wszyscy członkowie tej rodziny, ale już nikt więcej.

Wczoraj rzecznik rządu Piotr Muller doprecyzował ten zapis mówiąc, że oprócz rodziny, z którą mieszkamy  do wspólnej wieczerzy przy wigilijnym stole lub świątecznego spotkania możemy zaprosić dodatkowo 5 osób. Inaczej mówiąc jeśli rodzina liczy  przykładowo 6 osób to w rodzinnym, świątecznym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 11 osób.

W związku z takimi obostrzeniem świątecznych spotkań pojawiają się też pytania,  kto i w jaki  sposób będzie egzekwował przestrzeganie tych przepisów. Jedynym uprawnionym do tego organem jest policja.

Rzecznik Komendy Głównej Policji  Mariusz Ciarka to nie sprecyzował jak takie kontrole mogłyby wyglądać. Jednocześnie zaznaczył, że za złamanie przepisów sanitarnych  mogą grozić kary od 5 do 30 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE