Reklama

Reklama

W gminie Padew Narodowa będzie remont zbiorników wodnych

Opublikowano: ndz, 20 cze 2021 17:01
Autor: | Zdjęcie: UG

W gminie Padew Narodowa będzie remont zbiorników wodnych - Zdjęcie główne

Będzie dofnansowanie remontów zbiorników wodnych w gminie Padew | foto UG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Padew Narodowa pozyskała ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (FOGR) kwotę 246.855 zł z przeznaczeniem na budowę i renowację dwóch zbiorników wodnych służących małej retencji.

Otrzymane środki wiążą się z wnioskami o dofinansowanie jakie gmina złożyła w lutym 2021 r. Decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 4 maja 2021 r. wnioski zyskały akceptację.

Zakres prac przedstawiony do dofinansowania na urządzeniach wodnych obejmuje: 

- dla zbiornika wodnego obok budynku wiejskiego w Domacynach: usunięcie części porostów z dna zbiornika wodnego, odmulenie, czyszczenie oraz wzmocnienie skarp z wykorzystaniem płyt ażurowych oraz wymianę ogrodzenia na nowe panelowe,

- dla zbiornika wodnego dużego przy drodze na tzw. „biały krzyż”: usunięcie trzcin i innych porostów z dna zbiornika, odmulenie oraz czyszczenie skarp.

Na chwilę obecną przygotowywane są dokumenty, które umożliwią przeprowadzenie przetargu i wyłonienie wykonawcy zadań.   

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, któremu podlega FOGR na spotkaniu z wójtem Gminy Padew Narodowa Robertem Plutą podkreślił, że działania inwestycyjne Gminy Padew Narodowa mogą liczyć na wsparcie Samorządu Województwa.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.