Reklama

W "elektryku" królowała technika

Opublikowano:
Autor:

W "elektryku" królowała technika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiedza i umiejętności praktyczne – takimi talentami musieli wykazać się finaliści "Gimtechu" - Konkursu Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów, od kilku lat organizowanego w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

Techniczne zmagania miały miejsce w sobotę, 11 marca. Uczestniczyło w nich 44 uczniów reprezentujących jedenaście gimnazjów z miasta oraz powiatu. Gimnazjalistów i ich opiekunów przywitał dyrektor szkoły, Zbigniew Witek, który poprowadził piątą edycję konkursu "Gimtech".

Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w lutym, w macierzystych szkołach i wzięło w nim udział aż 133 uczniów. Gimnazjaliści, którzy zakwalifikowali się do finału, musieli poradzić sobie nie tylko z testem sprawdzającym wiedzę z przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również z zadaniem praktycznym polegającym na doborze elementów, montażu i uruchomieniu układu elektronicznego.

Pierwsze miejsce w tej złożonej konkurencji wywalczył Kamil Skórski z Publicznego Gimnazjum w Padwi Narodowej (opiekun - Barbara Kolb), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mariola Cyran z Gimnazjum nr 4 w Mielcu (opiekun - Ewa Ziemba-Ząbek) oraz Kamil Kolin z Gimnazjum nr 2 w Mielcu (opiekun - Stanisława Chmielowiec). W gronie laureatów konkursu znaleźli się także Mateusz Tylec i Jakub Wolak, uczniowie Gimnazjum w Radomyślu Wielkim (opiekun – Ireneusz Weryński).

Więcej w 12 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE