Reklama

W dzień urodzin papieża - na Podkarpaciu e-seminarium o życiu św. Jana Pawła II

Opublikowano: sob, 16 maj 2020 15:37
Autor:

W dzień urodzin papieża - na Podkarpaciu e-seminarium o życiu św. Jana Pawła II - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Święty Jan Paweł II swoimi naukami i życiową postawą zmieniał serca i postawy ludzi na całym świecie. W tym roku, 18 maja przypada jubileuszowa, bo setna już rocznica Jego urodzin. W uznaniu zasług Ojca Świętego Jana Pawła II dla dziejów świata i Ojczyzny, Województwo Podkarpackie uczci to wydarzenie poprzez e-Seminarium Papieskie.

Co jeszcze na portalu:

W związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną jesteśmy zmuszeni do organizacji papieskiego seminarium w formule elektronicznej, a zatem poprzez serwis YouTube. Wierzymy jednak, że pomimo tych niedogodności zainteresowanie ze strony mieszkańców naszego województwa będzie bardzo wysokie. Święty Jan Paweł II był postacią wielkiego formatu i pamięć o nim i jego naukach wśród Polaków jest bardzo duża. Dlatego już dziś zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia tego ważnego seminarium – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Wirtualne seminarium odbędzie się w poniedziałek 18 maja 2020 roku w godzinach 12.00 – 14.00. Transmisja będzie dostępna za pośrednictwem serwisu YouTube, poprzez stronę internetową samorządu województwa podkarpackiego: www.podkarpackie.pl (zakładka: Biuro Prasowe /Transmisje).

Uczestnicy i prelegenci e-Seminarium Papieskiego, wspominając św. Jana Pawła II, zwrócą uwagę na doniosły wymiar Jego działalności duszpasterskiej i pedagogicznej. Przypomną także bogate w dzieła ewangelizacyjne pielgrzymki papieskie do miejscowości z obszaru województwa podkarpackiego oraz związki Karola Wojtyły z naszym regionem, jeszcze zanim został wybrany na następcę Św. Piotra.

Gościem honorowym rocznicowego seminarium będzie JE ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, sekretarz papieski w latach 1996-2007. Prelegentami będą: ks. dr Rafał Flak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Rzeszowskiej Kurii Diecezjalnej, który omówi pielgrzymki Jana Pawła II na ziemi podkarpackiej oraz  Małgorzata Kosiarska z Regionalnego Centrum Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach, która opowie o wizytach Karola Wojtyły na Podkarpaciu.

W dyskusji wezmą udział: abp Adam Szal i bp Marian Rojek, bp Krzysztof Nitkiewicz, Waldemar Rataj, pełnomocnik Województwa Podkarpackiego do spraw projektu Strategicznego „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”, s. Anna Telus z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek  w Rzeszowie oraz Adam Pęzioł, prezes Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.