Reklama

W czwartek pierwsza rocznica śmierci Daniela Kozdęby

Opublikowano:
Autor:

W czwartek pierwsza rocznica śmierci Daniela Kozdęby  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok temu, 28 lutego 2018, przed południem, w swoim domu, w otoczeniu najbliższych, odszedł prezydent Mielca, Daniel Kozdęba. Zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 41 lat.

Daniel Kozdęba urodził się 12 listopada 1976 roku w Mielcu. W 2014 roku wygrał wybory samorządowe i objął stanowisko prezydenta Mielca, zastępując Janusza Chodorowskiego, sprawującego władzę w Mielcu od 20 lat. Daniel Kozdęba był młodym i bardzo wykształconym specjalistą. Dla niego praca w samorządzie była ogromną pasją. Niestety, jego plany i zamierzenia pokrzyżowała choroba. Wydawało się, że szybka terapia lecznicza i zabiegi pomogą prezydentowi. Jednak choroba zwyciężyła, zabierając z tego świata młodego człowieka, który miał wizję rozwoju Mielca.

- Bardzo dziękuję wyborcom, dziękuję za zaufanie i będę robił wszystko, żeby tego zaufania nie zawieść. Mój przepis na Mielec to przede wszystkim praca z mieszkańcami - powiedział nam Daniel Kozdęba dokładnie 1 grudnia 2014 roku, w momencie ogłoszenia wyników wyborów.

To był prezydent mielczan. Udowadniał to od samego początku prezydentury. Jedną z jego pierwszych decyzji było zorganizowanie bezpośrednich spotkań mieszkańców miasta z urzędnikami. Odbywały się one cyklicznie po to, żeby wsłuchać się w faktyczne potrzeby i problemy wszystkich osiedli miejskich. Daniel Kozdęba organizował konsultacje społeczne w sprawach ważnych. To on wprowadził na nowo tradycję wspólnego spędzania sylwestra miejskiego, a także miejskie walentynki, wigilie dla samotnych i bezdomnych czy miejskie forum biznesu. Pracował bardzo dużo. Światło w jego o gabinecie świeciło się do późnych godzin wieczornych. Jeśli zajmował się jakąś ważną sprawą, to pracował nad nią do końca.  Był bardzo dostępny. Każdy, kto potrzebował jego rady, mógł na niego liczyć.

Na uroczystościach pogrzebowych prezydenta pojawiły się tłumy mielczan, rodzina, współpracownicy, samorządowcy, m.in. marszałek Władysław Ortyl, starosta Zbigniew Tymuła, wójtowie wszystkich gmin powiatu mieleckiego. Prezydenta żegnali także przedstawiciele wspólnoty neokatechumenalnej, do której należał wspólnie z żoną. W okolicznościowym kazaniu biskup Jeż tłumaczył, jak powinniśmy rozumieć fakt śmierci w życiu chrześcijanina. Przypomniał także najważniejsze fakty z działalności śp. prezydenta. Wspomniał także o nieznanym dotąd fakcie, czyli o "akcie rezygnacji z funkcji prezydenta", który Daniel Kozdęba napisał kilka dni przed śmiercią.

W dniu 28.02 o godzinie 18.00 w kościele parafialnym Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu przy ul. Pisarka 16, odprawiona zostanie msza święta w intencji śp. Daniela Kozdęby.

Tego samego dnia podczas sesji rady miejskiej pamięć byłego Prezydenta zostanie uczczona minutą ciszy, a następnie Prezydent Jacek Wiśniewski, przedstawiciele samorządu, pracowników UM oraz organizacji pozarządowych, oddadzą hołd i złożą kwiaty na grobie śp. Prezydenta Daniela Kozdęby.

Na telebimie Samorządowego Centrum Kultury, będziemy mogli zobaczyć również fotograficzne wspomnienie o Prezydencie Danielu Kozdębie, które przygotowane zostało przez Prezydenta Jacka Wiśniewskiego oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

 

"Do tej pory miałem nadzieję na zdrowie. Dziś mam nadzieję na życie wieczne. W związku z tym zrzekam się mandatu Prezydenta Miasta Mielca. Kocham Moje Miasto Mielec i jego mieszkańców. Dlatego zaszczytem było dla mnie pełnić tę funkcję. Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i trud. Jeśli kogoś zawiodłem, proszę o przebaczenie. Módlcie się za mnie!"

Fragment ostatniego listu Prezydenta Daniela Kozdęby

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE