Reklama

W Czerminie kochają piłkę

Opublikowano:
Autor:

W Czerminie kochają piłkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieprzerwanie od pięciu lat drużyna Klubu Sportowego Victoria Czermin występuje w klasie okręgowej, będąc jednym z czołowych zespołów. Victoria to wizytówka gminy i znakomity przykład na to, jak przez sport można integrować lokalne środowisko.

Popularność piłki nożnej w powiecie mieleckim nikogo nie może dziwić – wszak magia Stali Mielec od dziesięcioleci działa na wyobraźnie mieszkańców całego naszego regionu.

Poza obecnie pierwszoligowym Mielcem piłkę kopie się wszędzie, gdzie się da, od B-klasy i rozgrywek ligi LZS-ów do kasy okręgowej będącej szóstym poziomem rozgrywkowym w naszym kraju.

Ewenement w Czerminie
W popularnej okręgówce mamy obecnie aż sześć drużyn, z których jedna jest obecnie liderem w tabeli. To KS Victoria Czermin - klub w skali powiatu mieleckiego wyjątkowy.

Jeszcze nikomu poza Stalą Mielec nie udało się przebić w piłkarskiej hierarchii poza rozgrywki okręgowe. Blisko IV ligi swego czasu był m.in. Ikarus Tuszów Narodowy i Dromader Chrząstów. Wspierane przez lokalnych sponsorów drużyny przechodzą różne koleje losu, zamieniając ambicje awansu na degradacje do najniższych klas rozgrywkowych. Dotyczy to m.in. Startu Wola Mielecka czy Sokoła Malinie, które obecnie grają w B klasie. Tak to już jest, że wynik sportowy jest powiązany z funduszami. Choć piłka nożna w lokalnych ligach jest sportem amatorskim, to jednak organizacja meczów i udział w rozgrywkach wymaga niemałych nakładów finansowych. Samym zapałem i pasją do piłki pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da.

Więcej w 43 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE