Reklama

W Borowej powstał nowoczesny kompleks sportowy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Borowa, zwłaszcza Ci najmłodsi mieli w piątek (10 czerwca) powód do radości. Przy Szkole Podstawowej w Borowej zostały oddane do użycia wielofunkcyjne boiska. Mają one służyć uczniom, a po południu całej lokalnej społeczności. Zobacz naszą galerię zdjęć.

Nowoczesne obiekty sportowe wraz z oświetleniem i budynkiem z szatniami to długo wyczekiwana inwestycja, która kosztowała ponad milion złotych. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki pozyskanym dofinansowaniom z rządowych programów Fundusz Inwestycji Lokalnych (450 tysięcy złotych)oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki  - program Sportowa Polska (550 tysięcy złotych). To pierwsza od ponad 25 lat inwestycja w obiekty sportowe. 

Inwestycja objęła budowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 20mx40m, budowę boiska do siatkówki o nawierzchni poliuretanowej dwuwarstwowej, wykonanie odwodnienia terenu, budowę zaplecza higieniczno-sanitarnego, wykonanie oświetlenia i zagospodarowanie terenu w ławki, kosze i stojaki na rowery.

Otwarcie boisk wielofunkcyjnych w Borowej

Kompleks sportowy mieszczący się za szkołą w Borowej,  to szansa na urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego, rozwijanie talentów sportowych jak również  pracę w przyzwoitych warunkach.

- Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo i właśnie spełniają się nasze marzenia. Mamy nowoczesny obiekt, który będzie służył naszej placówce ale też lokalnej społeczności – powiedziała Kazimiera Smoleń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borowej.

- Na całą inwestycję samorząd gminy przeznaczył tylko 14 proc. czyli 160 tysięcy pieniędzy własnych, co na naszą gminę i tak jest to kwota znacząca ale patrząc na tak nowoczesny obiekt, serce rośnie. Ostatnią inwestycję sportową, którą przeprowadziliśmy w gminie, była budowa kortu tenisowego w 1996 roku. Minęło 26 lat i mamy piękne boiska ze sztuczną trawą oraz z poliuretanu – mówił Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa. 

Otwarcie boisk wielofunkcyjnych w Borowej

Małgorzat Jarosińska-Jednak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej mówiła, że rząd stawia na zrównoważony rozwój nie tylko dużych miejscowości ale też takich małych gmin,  takich jak Borowa. Wójt bardzo aktywnie działa w zakresie pozyskiwania różnych dotacji dla tej gminy. Taka aktywność samorządowców jest istotna i przynosi wymierne efekty

- Rządowy program Inwestycji Lokalnych,  to program, którego celem jest wesparcie w realizacji zadań własnych. Takich, jak budowa boiska wielofunkcyjnego ale też innych, także w gminie Borowa, jak drogi, czy budowa przedszkola. To w sumie 13 milionów złotych, przy minimalnym wkładzie własnym gminy – dodała pani wiceminister.

Otwarcie boisk wielofunkcyjnych w Borowej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy