Reklama

Poradnia kardiologiczna w Borowej rozpoczyna przyjmowanie pacjentów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ambitne plany rozwoju służby zdrowia w gminie Borowa zostały wcielone w życie. Po tym jak w styczniu gmina przekazała działkę pod budowę nowej podstacji mieleckiego pogotowia, w zmodernizowanej przychodni powstała poradnia kardiologiczna, posiadająca umowę z NFZ. Pacjenci już mogą się rejestrować do lek. med. Tomasza Bartłomowicza. Zobacz w galerii zdjęć jak wygląda nowa poradnia.

1 czerwca w Ośrodku Zdrowia w Borowej miało miejsce uroczyste otwarcie poradni kardiologicznej. Aby rozwijać poradnię, Rada Gminy Borowa na sesji 31 maja podjęła uchwałę w sprawie dotacji w kwocie 50 000 zł na dofinansowanie zakupu aparatu ultrasonograficznego służącego do badania echa serca.

Poradnia czynna będzie 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach: 11.30 - 15.30, a wizyty są zakontraktowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 534 048 450. Pacjentów przyjmował będzie lek. med. Tomasz Bartłomowicz.

Jak podkreślają lokalni samorządowcy, powołanie do życia takiej poradni to nie lada wyzwanie, gdyż tego typu przychodnie ciężko jest uruchamiać nawet w miastach, a co dopiero w gminach wiejskich. 

Poradnia kardiologiczna w Borowej już funkcjonuje

- Na Podkarpaciu tylko kilka gmin ma poradnię kardiologiczną. Dołączamy dzisiaj do tej elity - powiedział wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski. Uruchomienie poradni kardiologicznej było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu Moniki Jagusiak, kierownik GSP ZOZ w Borowej, której dziękuję i gratuluję - dodał wójt.

Ośrodek w Borowej musiał wygospodarować blisko 300 tysięcy złotych na zakup aparatury i to się udało. Poza sprzętem należało zdobyć kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki posłowi Fryderykowi Kapinosowi wizyta przebiegła pomyślnie i kontrakt został podpisany, dlatego możemy otwierać tę poradnię - mówił Stanisław Mieszkowski.

Poradnia kardiologiczna w Borowej już funkcjonuje

- To są dobre dni dla Borowej. Najpierw samorząd otrzymał ponad 9,5 mln zł w ramach II edycji Funduszu Inwestycji Strategicznych, które zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe oraz na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a teraz otwiera się tutaj poradnia kardiologiczna - zaznaczył Fryderyk Kapinos, poseł na Sejm RP.

Budynek Ośrodka Zdrowia w Borowej został wewnątrz wyremontowany. W przychodni przyjmują lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. W przychodni funkcjonuje również poradnia położniczo-ginekologiczna.

Jak mówiła w lutym, Monika Jagusiak – kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej, w przychodni został zatrudniony lekarz do podstawowej opieki zdrowotnej, który posiada także specjalizację z kardiologii. Wspólnie z wójtem została podjęta decyzja o utworzeniu w Borowej poradni kardiologicznej funkcjonującej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, co oznacza, że pacjenci będą mogli korzystać z porad specjalisty w ramach swojego ubezpieczenia zdrowotnego.

Poradnia kardiologiczna w Borowej już funkcjonuje

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy